Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
21.02.2014 09:39

Złoty nieznacznie zyskuje

Ostatnie kilkanaście godzin handlu na głównej parze walutowej to konsolidacja kursu w okolicach poziomu 1,371.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3711. Na gruncie analizy technicznej najbliższym wsparciem dla tej pary są okolice 1,37, gdzie przebiega dwutygodniowa linia trendu wzrostowego. Oporem są ostatnie maksima na poziomie 1,377.

Podczas dzisiejszej sesji warto zwrócić uwagę na jedną figurę makroekonomiczną, będzie to odczyt z USA dotyczący sprzedaży domów na rynku wtórnym (styczeń). Prognozowany jest odczyt na poziomie 4,66 mln, wartość poprzednia to 4,87 mln. Ponadto czekają nas wystąpienia lokalnych przedstawicieli FED, przemawiać będą James Bullard (szef Fed z St. Louis) oraz Richard Fisher (jego odpowiednik z Dallas).

Warto również dodać, że dziś rano Standard & Poor's Ratings Services (S&P) obniżył długoterminowy rating Ukrainy do poziomu CCC z wcześniejszego CCC+. Perspektywa ratingu jest negatywna. Ponadto w opinii agencji krajowi grozi bankructwo.

Złoty nieco zyskał

Ostatnie godziny handlu to wzrost wartości złotego, kolejne godziny mogą przynieść jednak spadek jego wartości. Dolar obecnie kosztuje 3,0375 PLN, zaś euro 4,1626 PLN.

Na gruncie analizy technicznej najbliższymi oporami na głównych parach złotowych są poziomy 4,187 PLN (EUR/PLN) i 3,067 PLN (USD/PLN). Podczas dzisiejszej sesji mamy też odczyty z naszego kraju, będą to wskaźniki koniunktury gospodarczej oraz konsumenckiej (oba za luty).

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz