Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty osłabł nie na żarty

0
Podziel się:

Złoty stopniowo zyskiwał w ciągu dnia, ale znowu potwierdziła się żelazna zasada rynku – nasza waluta znacznie szybciej traci na wartości niż ją zyskuje. Cena „zielonego” spadła pod koniec dnia do 4,08, a euro do 4,445 (minimalnie 4,065 oraz 4,425).

Jazda na rynku rozpoczęła się jeszcze wczoraj, w ciągu całego dnia złoty osłabł o 2 procent. Na takim poziomie rozpoczęła się dzisiejsza sesja – USDPLN 4,105 oraz EURPLN 4,48. Złoty stopniowo zyskiwał w ciągu dnia, ale znowu potwierdziła się żelazna zasada rynku – nasza waluta znacznie szybciej traci na wartości niż ją zyskuje. Cena „zielonego” spadła pod koniec dnia do 4,08, a euro do 4,445 (minimalnie 4,065 oraz 4,425).

Winna polityka tym razem, tutaj wszyscy są zgodni. Dzisiaj oficjalną decyzję o podaniu się do dymisji złożył minister zdrowia Marek Balicki. To jedno. Druga gorąca informacja to plan pobudzenia gospodarki przygotowany przez Jerzego Hausner, który rząd miał dzisiaj dyskutować. Wiadomo już, iż program ten zakłada zwiększenie deficytu budżetowego do 55 procent PKB. Ma on być uzupełnieniem do programu przygotowanego przez Kołodkę. Obaj panowie za sobą nie przepadają, co skończyć się może kolejną zniżką złotego.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)