Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Złoty pozostaje silny

0
Podziel się:

Inwestorzy za Oceanem na rynku akcji stanęli w „rozkroku", bowiem z jednej strony brakuje już argumentów, które mogły by wesprzeć byczą frakcję rynku, z drugiej natomiast brakuje też informacji, które mogłyby zaowocować większą korektą spadkową.

Złoty pozostaje silny

Inwestorzy za Oceanem na rynku akcji stanęli w ,,rozkroku", bowiem z jednej strony brakuje już argumentów, które mogły by wesprzeć byczą frakcję rynku, z drugiej natomiast brakuje też informacji, które mogłyby zaowocować większą korektą spadkową.

Stąd neutralne zamknięcie indeksów amerykańskich, które zakończyły sesję na symbolicznym plusie. Opublikowana o 20:00 dnia wczorajszego Beżowa Księga obrazująca stan gospodarki USA w poszczególnych regionach pozwala umiarkowanie optymistycznie patrzeć w przyszłość. Raport ten pokazuje, że tempo kurczenia się większości regionów ulega wyhamowaniu, co więcej w pojedynczych stanach USA widać pierwsze sygnały ożywienia. Nie pierwszy raz powracają obawy o amerykański rynek długu. Dwie aukcje tego tygodnia (obligacje dwuletnie i pięcioletnie) potwierdziły spadające zainteresowanie papierami skarbowymi, co prawdopodobnie jest pochodną wysokiego nasycenia tego rynku.

O godzinie 08.20 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 1,4073 dolara.

Sytuacja techniczna eurodolara: wczorajsza fala aprecjacji dolara doprowadziła notowania tej pary do minimum w rejonie figury 1,4000. Osiągnięta została zatem pierwsza ważniejsza bariera techniczna, gdzie oczekiwać można byłoby próby trwalszego odreagowania. Poranny obraz tej pary uzupełniony o analizę dynamiki zmian oraz sytuację na wskaźnikach technicznych sugeruje jednak, że to jeszcze nie koniec spadków cen. Brak ważniejszych danych makro (kluczowe w tym tygodniu opublikowane zostaną w piątek) w pierwszej części sesji determinować będzie utrzymanie dobrego sentymentu wokół dolara. Najbliższy lokalny opór techniczny wyrysować można w rejonie figury 1,4100. Wsparcia to odpowiednio 1,4010 - 1,4010 oraz 1,3920 - 1,3940.

RYNEK KRAJOWY

Byki na Książęcej na przekór krążącym opiniom po rynku mają się całkiem nieźle. Wczorajsze zamknięcie na plusie przy rosnących obrotach oraz liczbie otwartych pozycji na kontraktach terminowych pokazują jaka strona dominuje na rynku. W efekcie indeks WIG20 zyskuje niecałe 0,5%, a największym ciężarem dla niego pozostaje TPSA (słabe perspektywy na przyszłość). Ciekawym zjawiskiem, jakie obserwujemy obecnie na rynku, które chyba zbytnio nie jest doceniane przez analityków, to obrazujące powrót zaufania na rynek spadające stopy na rynku międzybankowym. Co więcej stawka CDS (Credit Default Swap) dla Polski, która obrazuje poziom premii za ryzyko przy inwestycji w rodzime aktywa gwałtownie spada. Ma to oczywiście swoje odniesienie w kwotowaniach złotego, który w stosunku do euro, jak i dolara utrzymuje się w obszarach lokalnych dołków.

O godzinie 08.35 zgodnie z notowaniami na rynku międzybankowym za jedno euro trzeba było zapłacić 4,1803, a za dolara 2,9708 złotego.

Sytuacja techniczna na rynku złotego: godziny sesji nocnej nie przyniosły istotniejszych zmian. Na rynku pary USD/PLN wskutek wzrostu wartości dolara na świecie (wzrostów na rynku eurodolara) szczyt wygenerowany został na poziomie 2,9886! Pozostajemy zatem w widocznej od dwóch sesji korekcie silnej fali aprecjacji złotego. Poranne wycofanie kursu w rejon 2,9650 sugeruje, że najbliższe godziny upłynąć mogą pod znakiem dość spokojnego handlu w obszarze charakterystycznym dla wczorajszej sesji: 2,9880 - 2,9520. Pewne ustabilizowanie (po wczorajszym podbiciu w rejon 4,2060) widoczne jest też na rynku pary EUR/PLN. Zarysowane na bazie wczorajszych zmian miejsca charakterystyczne to okolice figury 4,1700 - wsparcie oraz 4,2060 - najbliższy opór. Wyznaczony w ten sposób obszar powinien dominować też w ciągu najbliższych godzin. Utrzymanie się notowań do końca dzisiejszego handlu powyżej bariery 4,1700
odczytane może być jako zapowiedź kontynuacji wzrostów.

dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)