Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
28.08.2008 13:02

Złoty prawie bez zmian

Nasza waluta lekko dziś traci do euro i równie nieznacznie zyskuje do dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz

O godzinie 12:56 kurs EUR/PLN, po wzroście o 0,4 grosza, testował poziom 3,3407 zł, natomiast USD/PLN spadając o 0,5 grosza, testował poziom 2,2601 zł.

Niewielkie zmiany polskiej waluty w stosunku do środowego zamknięcia, nie są sygnałem jej siły w sytuacji, gdy Rada Polityki Pieniężnej opublikowała wczoraj dość "jastrzębi" komunikat po zakończonym posiedzeniu (stopy nie zostały zmienione), natomiast dziś rośnie kurs EUR/USD, co zwykle pomaga polskiej walucie.

W kolejnych godzinach notowania złotego powinny pozostawać pod wpływem zmian na rynku eurodolara, które to notowania mogą ukształtować publikowane o godzinie 14:30 kwartalne dane nt. dynamiki amerykańskiego PKB w II kwartale br.

Również w piątek zmiany na rynku EUR/USD mogą kształtować zachowanie złotego. Nie będzie to jednak jedyny czynnik mający na niego wpływ. Będą nim również, publikowane przez Główny Urząd Statystyczny, szacunkowe dane nt. dynamiki PKB w II kwartale br. Rynek szacuje, że wzrost gospodarczy sięgnie 5,6 proc. rok do roku, wobec 6,1 proc. w I kwartale i 5,7 proc. prognozowanych przez Ministerstwo Finansów.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz