Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty prawie w miejscu

0
Podziel się:

Środa nie przyniosła większych zmian na rynku złotego. Kurs USDPLN znajdował się w bardzo wąskich widełkach 3,8820 – 3,8940, spore zmiany kursu EURUSD sprawiły, że za euro płacono 4,25 – 4,268 PLN

. Tak jak w ciągu ostatnich dni na rynku nie zawarto wielu transakcji.

Dzisiaj rozpoczęła dwudniowe obrady Rada Polityki Pieniężnej. Zdania co do możliwego cięcia stóp są podzielone, nikt jednak (Kołodko także) nie oczekuje, iż przekroczy ono 25 punktów bazowych. Taką wysokość obniżki minister finansów nazwał „nieistotną, chociaż jest przestrzeń i potrzeba cięcia stóp procentowych o 3 punkty”. W chwili obecnej nie przewiduje się, iż jakakolwiek decyzja RPP znacząco wpłynie na złotego.

Do wczesnych godzin popołudniowych kurs EURUSD znajdował się w granicach 1,0950 – 1,0970. Większe ożywienie wprowadziła publikacja lepszych niż oczekiwano wyników niektórych spółek amerykańskich (eBay oraz AT&T), co spowodowało gwałtowną aprecjację dolara do EURUSD 1,0920. Pod koniec sesji europejskiej kurs ten znajdował się na poziomie 1,0940. O 20,00 naszego czasu FED miał opublikować tzw. Beżową Księgę, czyli raport na temat stanu gospodarki USA.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)