Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Złoty prawie w miejscu

0
Podziel się:

Płytki rynek i niewielkie zmiany kursu złotego – to wszystko, co można powiedzieć o wtorkowej sesji międzybankowego rynku walutowego

. Łatwo też podać powód takiego stanu rzeczy – tuż przed werdyktem RPP w sprawie stóp niewielu jest chętnych do zajmowania pozycji walutowych.

Rada Polityki Pieniężnej ogłosi decyzję w środę (pewnie koło południa), rynek już zdyskontował obniżkę o 25 punktów bazowych. Jeśli taka właśnie będzie decyzja rady to złoty powinien pozostać stabilny. Kurs USDPLN znajdował się we wtorek w wąskim paśmie 3,87450 – 3,8870, za euro płaciliśmy 4,1750 – 4,1950 PLN.

Na rynku EURUSD spore zmiany, tym razem za sprawą informacji makroekonomicznych sprzyjających walucie Eurolandu. Opublikowany przed południem wskaźnik Ifo (obrazujący poziom nastrojów wśród zachodnioniemieckich przedsiębiorców) zaskoczył chyba wszystkich – wzrósł w lutym do 88,9 punktu, z 87,4 w miesiącu poprzednim, a co istotne był zdecydowanie wyższy od prognoz. Spowodowało to natychmiastową, ale krótkotrwałą aprecjację euro do 1,0815 USD. W ciągu dnia euro jednak traciło (EURUSD 1,0755), aż do publikacji wskaźnika nastrojów amerykańskich konsumentów. W lutym wskaźnik ten spadł do 64 punktów, a więc najniższego poziomu od dziesięciu lat. Kurs EURUSD natychmiast wzrósł do 1,0820. Pod koniec sesji europejskiej jazda w drugą stronę – tuż przed 17,00 EURUSD 1,0750.

komentarze walutowe
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)