Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
22.10.2007 14:21

Złoty reaguje na umocnienie dolara

Wskaźnik inflacji bazowej po wyłączeniu cen żywności i paliw, czyli tzw. inflacja bazowa „netto" wyniósł we wrześniu w Polsce 1,2 proc. w relacji rok do roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wskaźnik inflacji bazowej po wyłączeniu cen żywności i paliw, czyli tzw. inflacja bazowa ,,netto" wyniósł we wrześniu w Polsce 1,2 proc. w relacji rok do roku.

Dane opublikowane przez Narodowy Bank Polski są zgodne z prognozami analityków.

Polska waluta nie zareagowała na opublikowane dane. O godzinie 14:05 kurs USD/PLN testował poziom 2,6014 zł, natomiast EUR/PLN 3,6885 zł. Oznacza to odpowiednio osłabienie złotego o 2,4 grosza i stabilizację na poziomie z piątkowego zamknięcia.

Dzisiejsza silna przecena polskiej waluty w relacji do dolara sprowokowana jest bardzo silnym umocnieniem dolara na świecie. Umocnieniem, które w przypadku EUR/USD sprowadziło tę parę z ustanowionego w nocy rekordu wszech czasów na poziomie 1,4347 dolara do 1,4135 dolara przed godziną 14-tą.

Dzisiejsza silna przecena EUR/USD, podobnie jak to miało miejsce w przypadku piątkowej wyprzedaży akcji na Wall Street, może zwiastować nawet zmianę średnioterminowego trendu, a na pewno zapowiada początek silniejszej korekty.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz