Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
21.07.2009 17:05

Złoty rekordowo mocny

Złoty po nocnym umocnieniu najpierw tracił, a potem ponownie zyskiwał na wartości do głównych walut.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Złoty po nocnym umocnieniu najpierw tracił, a później ponownie zyskiwał na wartości do wszystkich głównych walut. *Godzina 17:05

W tym roku złoty nie był jeszcze tak mocny jak dzisiaj. Pierwsza fala przyszła wczoraj późnym wieczorem kiedy większość inwestorów krajowych już nie handluje. Jednak inwestorzy zagraniczni w tym czasie nie śpią - szczególnie zza Oceanu.

Wczorajsze przełamanie bariery psychologicznej na poziomie 3 zł za dolara i i 4,24 zł (dołek z kwietnia tego roku), wskazuje na przewagę kupujących. Nie jest jednak wykluczone, że w drodze ku dalszemu umocnieniu się polskiej waluty, możemy jeszcze przeżyć nie jedną jeszcze realizację zysków.

Większego wpływu na dzisiejsze notowania złotego nie miały m.in. dane dotyczące inflacji bazowej, które okazały się zgodne z oczekiwaniami, ani również wynik przetargu na obligacje skarbowe. Najwyraźniej poprawił się sentyment do naszego rynku ze strony inwestorów zagranicznych. Pod koniec notowań na rynku walutowym do głosu zaczęły dochodzić jednak niedźwiedzie próbujące już teraz realizować część zysków.

Na umacniającym się złotym zyskują dzisiaj również posiadacze kredytów hipotecznych denominowanych we frankach szwajcarskich. Pod koniec notowań nieznacznie jednak złoty osłabił się do tej waluty.

Około godz. 17:00 jedno euro wyceniano na 4,269 zł wobec 4,252 zł po godzinie 9:15. Dolar wynosił odpowiednio: 3,000 zł i 2,9939 zł. Frank szwajcarski kosztował 2,814.

**

**

Złoty ponownie na topie

*Na rynku walutowym złoty ponownie zaczyna się umacniać. Dolar spada poniżej 2,99 zł, a za franka płacą gracze mniej niż 2,80 zł. *Godzina 14:30

Po danych dotyczących inflacji bazowej w Polsce inwestorzy ponownie przystąpili do skupowania naszej waluty. Wszystko wskazuje na to, że ewentualna kolejna redukcja stóp procentowych zostanie przesunięta w czasie. Złotego wspierają również ruchy na eurodolarze.

Po serii kiepskich wyników kwartalnych w USA i spodziewanego słabszego otwarcia giełd traci dolar. Obecnie kurs EUR/USD doszedł do poziomu 1,423.

Złoty umacnia się, więc do wszystkich głównych walut. Za dolara należy już zapłacić już 2,987 zł, a za euro 4,252 zł. Frank szwajcarski staniał i teraz kosztuje 2,798 zł.

Złoty najmocniejszy w tym roku

Godzina 12:00

*Na rynku walutowym złoty nadal pozostaje mocny w stosunku do głównych walut. Za dolara gracze płacą mniej niż 3 zł, a za franka 2,806 zł. *

Złoty umocnił się w nocy kiedy na rynku brakowało krajowych inwestorów. Przy płytkim rynku łatwo było uzyskać odpowiedni efekt. Dolar spadł nawet do poziomu 2,972 zł i dopiero po paru godzinach odzyskał nieco siły. Najbliższy opór dla kursu USD/PLN to rejon 3,0180 - 3,0260. Wydaje się, że dopiero trwałe wyjście powyżej tych wartości będzie w stanie zmienić obraz tej pary. Jak na razie dolar pozostaje poniżej tych wartości.

Złoty umacnia się również do euro. Zgodnie z oczekiwaniami doszło do naruszenia bronionej do tej pory linii wsparcia w rejonie 4,2660 - 4,2700. Złoty miał więc otwartą drogę do dalszego umocnienia się. Teraz za europejską walutę inwestorzy są gotowi zapłacić 4,259 zł. Jeżeli dojdzie do większego odreagowania i próby umocnienia się euro to najbliższy poważny poziom oporu znajduje się na poziomie 4,3000 - 4,3050. Jeżeli nic negatywnego się nie wydarzy za euro możemy w niedługim czasie płacić nawet 4,20 zł.

Na fali umacniającego się złotego również posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich będą bardzo zadowoleni. Obecnie za tą walutę na międzybankowym rynku gracze płacą 2,806 zł.

Sytuację na rynku walutowym mogą zmienić informacje napływające ze spółek giełdowych. Nie tylko chodzi o nasz rynek, ale przede wszystkim o spółki amerykańskie. Kolejnym czynnikiem ryzyka jest również co półroczne wystąpienie szefa FED Bena Bernanke przed senacką komisją ds. finansów. Planowane jest ono na 16:00 naszego czasu. Inwestorzy oczekują, iż Ben Bernanke przedstawi bardziej optymistyczne prognozy.

Ewentualne zmiany na parze EUR/USD znajdą swoje odbicie na złotym. Sytuacja jak na razie wydaje się stabilna co sprzyja na chwile obecną krajowej walucie. Tuż przed godziną 12:00 za euro inwestorzy płacili 1,422 dolara.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz