Notowania

komentarze walutowe
08.12.2010 09:08

Złoty traci do euro i dolara

Wczorajsza sesja europejska charakteryzowała się mieszanymi nastrojami, co było widoczne w zachowaniu głównej pary. Jej kurs próbował przebić się zarówno przez poziom 1,34, jak i spaść poniżej 1,33.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wczorajsza sesja europejska charakteryzowała się mieszanymi nastrojami, co było widoczne w zachowaniu głównej pary. Jej kurs próbował przebić się zarówno przez poziom 1,34, jak i spaść poniżej 1,33. Ostatecznie w sesji amerykańskiej zwyciężyły niedźwiedzie i dziś rano kurs EUR/USD oscyluje wokół poziomu 1,32. *

Pewien wpływ na taki przebieg sesji miało zachowanie inwestorów giełdowych, ponieważ mimo wysokiego otwarcia na giełdzie w USA, inwestorom nie udało się obronić tych wzrostów i ostatecznie obserwowaliśmy mocne cofnięcie. Sytuacji nie uratowało również przyjęcie w Irlandii części programu oszczędnościowego, który ma przynieść 6 mld EUR.

Po stabilnym dniu osłabienie

Polska waluta zachowywała się wczoraj dość stabilnie. Pary złotowe notowały stosunkowo niedużą zmienność, a złoty nawet nieznacznie zyskiwał do dolara. Jednak pogorszenie nastrojów w wieczornej części handlu odbiło się negatywnie na sentymencie do ryzyka i przez to na złotym. Informacje z Irlandii nie pomogły również polskiej walucie, dlatego dziś rano pary złotowe znajdują się wyraźnie wyżej. W przypadku kursu EUR/PLN notujemy poziom 4,0450, a w przypadku USD/PLN poziom 3,0630. W dalszym ciągu losy złotego będą uzależnione od nastrojów globalnych, zatem najważniejsze będzie zachowanie głównej pary.

Dane znowu tylko z Niemiec

W dniu dzisiejszym, podobnie jak wczoraj, poznamy tylko jedną istotną publikację makro, która ponownie będzie pochodziła z Niemiec. Tym razem dane będą dotyczyły dynamiki produkcji przemysłowej, która ma wynieść 1,1 proc. miesięcznie, podczas gdy poprzednio było to -0,8 procent. Być może dane te będą w stanie polepszyć nieco nastroje, choć warto pamiętać, że wczorajszy odczyt okazał się lekko niższy niż oczekiwano.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz