Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
14.05.2013 16:16

Złoty ucieka do góry, eurodolar niżej

Podczas dzisiejszej sesji żadnej ze stron, ani popytowi, ani podaży, nie udało na dłużej przejąć inicjatywy, nie byliśmy również świadkami dużej zmienności kursu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Sytuacji nie zmieniły również dzisiejsze odczyty, które wypadły niejednoznacznie, bo o ile produkcja przemysłowa w Strefie Euro pozytywnie zaskoczyła, to na minus trzeba przyjąć odczyt poniżej prognozy indeksu instytutu Zew z Niemiec.

Obecnie główna para walutowa jest wyceniana na 1,2974, na gruncie analizy technicznej dopiero przełamanie minimów dziennych z ostatniego piątku może wygenerować większy spadek kursu. Taki scenariusz na chwile obecną wydaje się bardziej prawdopodobny niż ponowny wzrost kursu do poziomu 1,31 w najbliższych dniach. Obecnie nawet pozytywne nastroje na parkietach szczególnie nie pomagają wspólnej walucie.

Z PKB też niedobrze

Odczytem dnia z lokalnego rynku była wstępna publikacja PKB z naszego kraju z I kwartał. Pełne dane mają być przedstawione 29 maja. Sam odczyt niestety rozczarował i wypadł gorzej od prognoz, co jest zgodne z naszą poranną prognozą. Według szacunków GUS, w pierwszym kwartale tego roku polska gospodarka rozwijała się w tempie 0,4 proc. w ujęciu rocznym.

Jednak trudno oczekiwać lepszych danych kiedy słabe dane napływają zarówno z naszego kraju jak i głównych partnerów handlowych Polski. Na chwile obecną wszystko wskazuje na to, że wyczekiwane przez wszystkich ożywienie gospodarcze, które _ nota bene _ miało nadejść w drugiej połowie bieżącego roku, może mieć małe opóźnienie.Na chwile obecną dolar wyceniany jest na 3,2130 PLN, zaś euro na 4,1682 PLN.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz