Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
24.02.2006 12:21

Złoty w spokojnej atmosferze

Pierwsze godziny piątkowego handlu upływają w spokojnej atmosferze, a w porównaniu do wczorajszego zamknięcia zmiany kursów złotego są wręcz kosmetyczne. Krótko po godzinie 10:00 kurs USDPLN znalazł się na poziomie 3.18, natomiast na rynku EURPLN wspólna walutę wyceniano na ponad 3.78.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Pierwsze godziny piątkowego handlu upływają w spokojnej atmosferze, a w porównaniu do wczorajszego zamknięcia zmiany kursów złotego są wręcz kosmetyczne. Krótko po godzinie 10:00 kurs USDPLN znalazł się na poziomie 3.18, natomiast na rynku EURPLN wspólna walutę wyceniano na ponad 3.78. *

Wczoraj na rynek napłynęły dane o sprzedaży detalicznej w styczniu, nie miały jednak one istotnego przełożenia na zachowanie kursów złotego. Główny Urząd Statystyczny podał, że sprzedaż wzrosła rok do roku o 8,6 procent podczas gdy rynek oczekiwał wzrostu rzędu 6,8 procent. Moim zdaniem informacje te mogą wpłynąć na dalsze obniżki stóp procentowych. RPP może na najbliższym posiedzeniu (28-29 lutego) nie dokonać obniżki stóp. Część analityków też nie jest już taka pewna obniżki w stosunku do deklaracji zeszłotygodniowych.

Prawdopodobnie stabilna sytuacja utrzyma się do posiedzenia Rad Polityki Pieniężnej. Większej zmienności kursów można oczekiwać po ogłoszeniu decyzji o dalszej obniżce stóp lub jej braku.
W przypadku obniżki stóp procentowych możemy oczekiwać wzmocnienia się polskiej waluty.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
X-Trade Brokers
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz