Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty wrócił do wtorkowego zamknięcia

0
Podziel się

Złoty, który rozpoczynał środowe notowania od umocnienia do głównych walut, w godzinach popołudniowych wrócił do poziomów z wczorajszego zamknięcia.

Złoty wrócił do wtorkowego zamknięcia
bEhZeotN

O godzinie 13:22 kurs USD/PLN testował poziom 3,1698 zł, EUR/PLN 4,0030 zł, a CHF/PLN 3,0696 zł.

Polska waluta podąża w środę ścieżką wyznaczoną przez nastroje na rynkach globalnych. Poranne wzrosty na europejskich giełdach, idące w parze z umocnieniem euro w relacji do dolara i wsparte przez najwyższy od czerwca 2007 roku odczyt indeks klimatu gospodarczego monachijskiego instytutu Ifo (106,7 pkt.; prognoza 105,7 pkt.), dały impuls do zakupów. Jednak późniejsze odwrócenie wzrostowych tendencji na rynkach akcji i EUR/USD, wywołało podobną reakcję na rynku złotego. O tym w jakich nastrojach inwestorzy ostatecznie będą kończyć dzień, zdecydują przede wszystkim publikowane dziś raporty makroekonomiczne z USA. O godzinie 14:30 zostaną opublikowane lipcowe dane o zamówieniach na dobra trwałego użytku (prognoza: 3%), a o 16:00 znacznie ważniejsze dane o sprzedaży nowych domów (prognoza: 330 tys.).

Aktualna sytuacja techniczna na wykresach USD/PLN i EUR/PLN, wskazuje na możliwość osłabienia złotego w krótkim terminie. Po poniedziałkowym wybiciu dolara powyżej lokalnego szczytu z 13 sierpnia, obecnie utrzymuje się większe prawdopodobieństwo kontynuacji wzrostowej korekty, niż powrotu poniżej 3 zł. Scenariusz bazowy dla EUR/PLN na najbliższe kilka tygodni, zakłada natomiast wahania wokół psychologicznego poziomu 4 zł.

bEhZeotP
bEhZeouq
dziś w money
komentarze walutowe
wiadomości
KOMENTARZE
(0)