Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
komentarze walutowe
22.04.2011 09:26

Złoty znów na niskich poziomach

Sesja na rynku walutowym rozpoczęła się w spokojnej atmosferze. Po wczorajszym spadku notowań głównej pary walutowej na początku sesji europejskiej kurs zyskuje lekko na wartości i powraca w okolice poziomu 1,46.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dobry nastrój nadal nie opuszcza kupujących i mimo wczorajszych gorszych danych z amerykańskiej gospodarki utrzymują oni znaczący apetyt na ryzyko. Dzisiejsze notowania powinny przebiegać w spokojnej atmosferze, bowiem bankierzy z Londynu, największego ośrodka wymiany walut mają dzisiaj wolne. Również puste kalendarium makroekonomiczne może ograniczyć ruchy eurodolara. Z drugiej jednak strony uczestnicy rynku mają na uwadze przyszłotygodniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Może to spowodować, że wtorek przyniesie nam spora zmienność, gdyż jest to jedyny dzień rozdzielający święta i dzień posiedzenie FOMC. O poranku kurs pary EUR/USD kształtował się na poziomie 1,4580.

Złoty znów na niskich poziomach

Wczorajszy komentarz po spotkaniu prezesa NBP Marka Belki z Ministrem Finansów Jackiem Rostowskim wywołał umocnienie polskiej waluty. Zaproponowane rozwiązanie wymiany środków z Unii Europejskiej na rynku zamiast w NBP zwiększyło presję na umocnienie się rodzimej waluty. Dodatkowo to rozwiązanie ma posłużyć jako narzędzie do walki z inflacją, a także odsunąć w czasie potrzebę podwyżki stóp procentowych, która mogła by zaszkodzić dynamice wzrostu gospodarczego podnosząc koszt pieniądza.

Taki pomysł rynki przyjęły z zadowoleniem i dziś od rana złoty zyskuje na wartości. Kurs USD/PLN oscyluje wokół wartości 2,7010, zaś EUR/PLN 3,9405. Ruch jednak nie jest zbyt duży w związku ze spłyceniem rynku wynikającym z wolnym dniem dla większości instytucji finansowych w Europie.

Bez danych na koniec tygodnia

Ostatni dzień tygodnia nie przyniesie nam żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Dziś także nie pracują banki w wielkiej Brytanii i w Niemczech.

Dzisiejszy dzień rozpoczął się w spokojnej atmosferze. Po wczorajszym spadku notowań głównej pary walutowej na początku sesji europejskiej kurs zyskuje lekko na wartości i powraca w okolice poziomu 1,46. Dobry nastrój nadal nie opuszcza kupujących i mimo wczorajszych gorszych danych z amerykańskiej gospodarki utrzymują oni znaczący apetyt na ryzyko. Dzisiejsze notowania powinny przebiegać w spokojnej atmosferze, bowiem bankierzy z Londynu, największego ośrodka wymiany walut mają dzisiaj wolne. Również puste kalendarium makroekonomiczne może ograniczyć ruchy eurodolara. Z drugiej jednak strony uczestnicy rynku mają na uwadze przyszłotygodniowe posiedzenie Federalnego Komitetu Otwartego Rynku. Może to spowodować, że wtorek przyniesie nam spora zmienność, gdyż jest to jedyny dzień rozdzielający święta i dzień posiedzenie FOMC. O poranku kurs pary EUR/USD kształtował się na poziomie 1,4580.
Złoty znów na niskich poziomach
Wczorajszy komentarz po spotkaniu prezesa NBP Marka Belki z Ministrem Finansów Jackiem Rostowskim wywołał umocnienie polskiej waluty. Zaproponowane rozwiązanie wymiany środków z Unii Europejskiej na rynku zamiast w NBP zwiększyło presję na umocnienie się rodzimej waluty. Dodatkowo to rozwiązanie ma posłużyć jako narzędzie do walki z inflacją, a także odsunąć w czasie potrzebę podwyżki stóp procentowych, która mogła by zaszkodzić dynamice wzrostu gospodarczego podnosząc koszt pieniądza. Taki pomysł rynki przyjęły z zadowoleniem i dziś od rana złoty zyskuje na wartości. Kurs USD/PLN oscyluje wokół wartości 2,7010, zaś EUR/PLN 3,9405. Ruch jednak nie jest zbyt duży w związku ze spłyceniem rynku wynikającym z wolnym dniem dla większości instytucji finansowych w Europie.
Bez danych na koniec tygodnia
Ostatni dzień tygodnia nie przyniesie nam żadnych istotnych publikacji makroekonomicznych. Dziś także nie pracują banki w wielkiej Brytanii i w Niemczech.

Tagi: komentarze walutowe, dziś w money, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz