Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
dziś w money
17.07.2013 16:38

Złoty zyskał dzięki lepszej produkcji w Polsce

Poza danymi dotyczącymi produkcji przemysłowej w Polsce, inwestorzy podczas dzisiejszej sesji czekali na wystąpienie Bena Bernanke.

Podziel się
Dodaj komentarz

Podczas dzisiejszej sesji inwestorzy czekali na jedno wydarzenie. Wystąpienie publiczne Bena Bernanke przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów. Do tego czasu kurs głównej pary walutowej kierował się na północ docierając do poziomu 1,3176.

Wcześniejsza publikacja samego raportu mówiąca, że ograniczenie skupu aktywów rozpocznie się prawdopodobnie jeszcze w tym roku, a zakończy w połowie 2014 roku była raczej pro – dolarowa, ale rynek przyjął spokojnie te dane. Na chwile obecną (godzina 16:22) prezes Fed jeszcze nie przemówił, kluczowe dla tej pary będzie więc nadchodzące kilkadziesiąt minut.

Złoty zyskuje, ale.....

Podczas dzisiejszej sesji złoty zyskał na wartości. Dolar kosztuje obecnie 3,2310 PLN, zaś euro 4,2440 PLN. Naszej walucie pomogły dziś kwotowania głównej pary walutowej oraz dość niespodziewany wzrost produkcji przemysłowej w naszym kraju w czerwcu (w ujęciu rocznym) wyniósł on 3 proc wobec spadku o -1,8 proc w maju, prognoza natomiast zakładała wzrost o 1,5 proc. Trzeba jednak zauważyć, ze produkcja budowlano montażowa nadal mocno spada.
Ten odczyt daje nam pewne nadzieje na poprawę sytuacji gospodarczej naszego kraju w II półroczu, ale musimy poczekać na kolejne odczyty, gdyż na optymizm jest zdecydowanie za wcześnie.

Tagi: dziś w money, komentarze walutowe, wiadomości, gospodarka, komentarz
Źródło:
FMCM
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz