Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Bitcoin ma kłopoty. Kurs gwałtownie w dół

0
Podziel się:

Chińskie banki zagroziły kilku dużym giełdom zamrożeniem kont wykorzystywanych do operacji związanych z bitcoinem.

Bitcoin ma kłopoty. Kurs gwałtownie w dół
(autor/CC 2.0 Generic/Flickr)

Informacje o tym, że chińskie banki zagroziły kilku dużym giełdom zamrożeniem kont wykorzystywanych do operacji związanych z bitcoinem spowodowały, że notowania tej kryptowaluty spadły o około 10 procent.

Platformy bitcoinowe BTCTrade i Huobi.com poinformowały, że otrzymały od chińskich banków powiadomienia, iż powinny przestać wykorzystywać swoich konta do obsługi operacji związanych z bitcoinem. W przeciwnym razie zostaną one zamrożone.

Informacje spowodowały mocne spadki notowań wirtualnej waluty. W przeliczeniu na złote, za jednego bitcoina trzeba obecnie zapłacić około 1250 złotych, co oznacza około 10-procentowy spadek jego kursu.

Zobacz dzisiejsze notowania Bitcoina Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Bitcoin (BTC) to wirtualna waluta stworzona w 2008 roku. Jej emitentem nie jest żaden bank centralny i żadna instytucja nie sprawuje kontroli nad systemem. Dlatego internauci określają często bitcoina jako walutę wolnego świata. Z drugiej jednak strony, może być też wykorzystywana do handlu zakazanymi towarami, jak również w praniu brudnych pieniędzy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Bitcoin prices hit a new two month low of $402 on BTC-E today. On BitStamp, prices traded down to $400.01, almost matching the low seen few weeks ago. Currently BTC/USD is trading at $410 on BTC-E and $407.9 on BitStamp. The daily chart below shows the price action for the past three months on BitStamp. - See more at: http://www.forexnews.com/blog/2014/04/10/bitcoin-touches-402-chinese-banks-drop-exchanges/#sthash.xJhrhQDe.dpuf

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)