Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Bitcoin na celowniku rządów. Stany chcą regulować rynek

0
Podziel się:

Propozycja wprowadzenia BitLicense w stanie Nowy Jork budzi ogromne kontrowersje.

Bitcoin na celowniku rządów. Stany chcą regulować rynek
(Department of financial services/Public Domain)

Propozycja wprowadzenia BitLicense w stanie Nowy Jork budzi ogromne kontrowersje, ponieważ - jak twierdzą zwolennicy kryptowalut - regulacje zaproponowane przez Benjamina Lawsky'ego (na zdjęciu), szefa Departamentu Finansów stanu Nowy Jork, oznaczałyby koniec niemal wszystkich biznesów bitcoinowych.

BitLicense oznacza utratę anonimowości, ponieważ wszystkie informacje z giełd i biznesów bitcoinowych trafiałyby w ręce rządzących w celu porównania z czarnymi listami. Każda z giełd dla zapewnienia bezpieczeństwa musiałaby posiadać rezerwy stanowiące równowartość 100 procent środków zdeponowanych przez klientów. Ponadto władze chciałyby regularnie przeprowadzać kontrole, żeby upewnić się że pieniądze obywateli są bezpieczne.

Zwolennicy Bitcoina zarzucają propozycjom władz, że gdyby w 1994 roku zostało stworzone podobne prawo dotyczące internetu, to żadna z firm takich jak Google, czy Facebook nie miałaby prawa istnieć. W serwisie Letstalkbitcoin.com pojawiła się nawet lista przesłanek, na mocy których BitLicense może okazać się niezgodna z klauzulą handlową konstytucji Stanów Zjednoczonych. Jej wprowadzenie może doprowadzić do upadku branży, zatrudniającej dziś - według szacunków Altcurrencyhelp.com - ponad 3 tysiące ludzi.

Zobacz, gdzie w Stanach Zjednoczonych branża bitcoinowa zatrudnienia najwięcej osób (suma ze wszystkich stanów wynosi 100 procent)

Źródło: CoinDesk na podstawie danych LinkedIn

Pomimo tego o regulacjach myślą kolejne stany w USA. Komisja Bankowa Północnej Karoliny (NCCOB) pracuje nad regulacjami różniącymi się od BitLicense. Przedstawiciele komisji stwierdzają, że nie mogą mieć ogólnej opinii o firmach bez wcześniejszego sprawdzenia szczegółów dotyczących działalności danej firmy. Kolejne stany - Teksas, Nowy Meksyk, New Hampshire i Colorado - również decydują się na regulacje przyjazne przedsiębiorcom.

Teksas widzi w Bitcoinie szansę na stworzenie nowych biznesów i miejsc pracy. W stanie Nowy Meksyk tzw. pośrednictwo pieniężne nie jest regulowane. Bitcoin może być pomocny również w stanie Kolorado, który jako pierwszy zalegalizował marihuanę, a niektóre biznesy związane z tym przemysłem nie mogą założyć kont w bankach.

Czytaj więcej w Money.pl

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)