Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny paliw podczas długiego weekendu powinny być stabilne

0
Podziel się:

Najwięcej za tankowanie płacą kierowcy w województwie opolskim, gdzie średnia cena litra Pb95 to 5,41 zł, a oleju napędowego - 5,38 zł.

Ceny paliw podczas długiego weekendu powinny być stabilne
(Reporter)
bEToVNCd

Ceny paliw na stacjach benzynowych nie powinny się znacznie zmieniać w czasie długiego weekendu - uważają analitycy rynku paliw. Za litr benzyny 95 kierowcy płacą obecnie średnio 5,36 zł, benzyny 98 - 5,58 zł, oleju napędowego - 5,32 zł, a autogazu - 2,37 zł.

Jak wynika z wyliczeń e-petrol.pl, najwięcej za tankowanie płacą kierowcy w województwie opolskim, gdzie średnia cena litra Pb95 to 5,41 zł, a oleju napędowego - 5,38 zł. W miastach, pod względem wysokości cen, przoduje Szczecin - tamtejsze ceny to 5,46 zł za litr Pb95 oraz 5,43 zł za litr oleju napędowego.

Z kolei najtaniej jest w województwie śląskim, gdzie litr Pb95 kosztuje średnio 5,29 zł, a litr oleju napędowego - ok. 5,24 zł. Miastem z najniższymi cenami są Katowice - uśrednione ceny wynoszą 5,24 zł za litr Pb95 oraz 5,23 za litr oleju napędowego.

bEToVNCf

_ Koniec maja zbiega się z kolejnym długim weekendem, a zarazem czasem wzmożonych wyjazdów na wypoczynek. Dzisiejszy monitoring cen na stacjach nie potwierdza kontynuacji podwyżek z ubiegłego tygodnia. Wpływ na to ma przede wszystkim fakt, że w środy na stacjach jednej z sieci stacji trwa promocja gwarantująca kierowcom tańsze zakupy paliw, a na konkurencji wymusza obniżki cen. Kolejnym aspektem, na który warto zwrócić uwagę, to jutrzejsze święto i długi weekend. Taki czas może skłonić właścicieli stacji do utrzymania cen na obecnym poziomie _ - napisali analitycy BM Reflex w środowym komunikacie.

Czytaj więcej w Money.pl
Mocna zmiana cen benzyny bezołowiowej Lotos zaznaczył, że termin i wysokość zmian cen na stacjach paliw jest niezależną decyzją ich właścicieli.
Zmiany na stacjach paliw. Ceny benzyny... Ostatecznie o korekcie cen detalicznych zdecydują właściciele stacji paliw.
Nawet 50 groszy taniej za paliwo. Jak długo? Za litr benzyny 95 płacimy średnio o 51 gr mniej, litr oleju napędowego jest tańszy o 44 gr, a autogazu o 42 gr.
bEToVNCG
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)