Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Co zrobi RPP? Ekonomiści podzieleni

0
Podziel się:

Szef Rady Polityki Pieniężnej Marek Belka sugerował ostatnio wstrzymanie podwyżek stóp.

Co zrobi RPP? Ekonomiści podzieleni
(Krzysztof Białoskórski<br>/orka.sejm.gov.pl)

Eksperci są podzieleni w prognozach, czy Rada Polityki Pieniężnej podniesie w tym tygodniu stopy procentowe.

Dziś Rada rozpocznie dwudniowe posiedzenie, na którym zapadnie decyzja o wysokości stóp, a w konsekwencji oprocentowania kredytów w złotych.

Główny ekonomista ING Banku Śląskiego Mateusz Szczurek zwraca uwagę, że ostatnie wypowiedzi członków RPP były raczej łagodne, ale to nie wyklucza decyzji o podniesieniu stóp procentowych.

Szczurek uważa, że jeśli zapadnie decyzja o podwyżce, stopy procentowe wzrosną o ćwierć punktu procentowego. Ekspert jest zdania, że podwyżka nie jest pewna, ponieważ inflacja w Polsce rośnie niezależnie od czynników krajowych. Jego zdaniem możliwe jest jednak, że pomimo tego Rada stopy podniesie.

POSŁUCHAJ MATEUSZA SZCZURKA:

Podstawowa stopa procentowa NBP wynosi 3,75 procent. Decyzję członków Rady poznamy jutro po południu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/156/t97436.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;vs;rpp;nie;mozemy;sie;zarznac,92,0,773468.html) Pawlak vs. RPP: "Nie możemy się zarżnąć" Zdaniem wicepremiera dalsze podnoszenie stóp procentowych może być groźne.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t94065.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/czlonek;rpp;grudzien;nie;jest;czarnym;kotem,38,0,725542.html) Członek RPP: Grudzień nie jest czarnym kotem Prof. Jan Winiecki uważa, że dane o PKB powinny dać do myślenia RPP.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)