Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie

PILNE:
Dane GUS o PKB. Spowolnienie w gospodarce

Coraz więcej kantorów internetowych

Coraz więcej kantorów internetowych

Fot. Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr

Coraz większą popularnością cieszą się kantory internetowe. Ich dobra opinia rośnie zwłaszcza wśród osób spłacających kredyty mieszkaniowe. Klientów przybywa więc i samych kantorów też.

Kantory internetowe oferują zwykle znacznie niższy spread - czyli różnicę pomiędzy kursem kupna i sprzedaży waluty. Dla osób, które wymieniają często większe ilości pieniędzy jest to dobre rozwiązanie.

Analityk ING TFI Paweł Cymcyk uważa jednak, że dla większości spłacających kredyty oferta banków, choć droższa, wciąż będzie bardziej atrakcyjna, bo wiąże się z większym bezpieczeństwem pieniędzy.

- Kantory internetowe mogą deliktanie wpłynąć na politykę banków jeżeli chodzi o ustalanie spreadów. Wydaje się jednak, że znaczna większość osób będzie spłacało kredyty bez pośrednictwa takich kantorów, ponieważ nie będą je uważać za bezpieczne - mówi Cymcyk.

POSŁUCHAJ PAWŁA CYMCYKA:

Wybierając kantor internetowy warto zapytać znajomych, czy mają z nim jakieś doświadczenia. Koniecznie trzeba też sprawdzić, czy podpisał on umowę z bankiem, w którym mamy konto.

Czytaj więcej o kupowaniu waluty w internecie
Obrót walutami przez internet
Działalność kantorowa nie może być prowadzona jedynie za pośrednictwem internetu. Podmiot kupujący i sprzedający dewizy musi mieć także lokal.
internet, kantor, spready
IAR
Czytaj także
Polecane galerie
Michał112
31.0.66.* 2018-01-16 17:05
Jesli, chcesz odzyskać pieniądze z polisokokat, skontaktuj się ze mną,
501 431 259
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
kango
77.68.88.* 2018-01-16 12:45
Ale wcale nie jest powiedziane, że w necie zawsze najtaniej. Przy A4 są Kantory Plus, w kilku miejscach, wymieniałem ostatnim razem w Zgorzelcu. Pierwszy raz miałem spread równy pół grosza, nawet w necie nigdy takiego nie widziałem. Wymieniałem dużą kwotę. Nie wiem jak u was, ale u mnie na mieście spread to nawet kilkadziesiąt groszy.
2014-02-25 23:30
a Waszym zdaniem od jakiej kwoty jest sens zacząć korzystać z kantorów internetowych?
Zobacz więcej komentarzy (66)