Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Dolar najdroższy w tym roku

0
Podziel się

Na rynku znów zapanował strach o to, jak potoczą się losy Grecji i całej strefy euro.

Dolar najdroższy w tym roku
(philipp4225/iStockphoto)
bDSfwPSd

Aktualizacja 18.50

Ponowny niepokój wokół sytuacji w Grecji znów powoduje osłabienie złotego. Na rynkach jest bardzo nerwowo. Spadają również notowania na europejskich parkietach. Kurs dolara sięgnął* *3.2247.

Od rana polska waluta straciła już około 1,5 proc. zarówno w stosunku do euro, jak i do franka szwajcarskiego. Frank przekroczył granicę 3,62 złotego, z kolei euro kosztowało już 4,37 złotego, a dolar 3,22 złotego.

Zobacz jak zmienia się kurs dolara amerykańskiego

bDSfwPSf

Powodem drożejącego dolara jest nasilający się kryzys grecki, który lada chwila może stać się już oficjalnym bankructwem. Oprócz tego inwestorzy wiążą nadzieje z wystąpieniem prezydenta USA Baracka Obamy, który zaproponuje plan zmniejszenia deficytu budżetowego. Spekuluje się tu głównie o podatku dla najbogatszych, zwanym również _ buffetowym _ od nazwiska jednego z największych zwolenników takiego rozwiązania - Warrena Buffetta - najbogatszego inwestora na świecie.

Bieżące notowania złotego wobec euro, dolara i franka szwajcarskiego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Duża nerwowość wśród inwestorów spowodowana informacjami o rychłym bankructwie Grecji. - _ Oliwy do ognia dolewa fakt, iż kolejna transza pomocy ma zostać przekazana Grekom dopiero w I połowie października (oczywiście, jeżeli spełnią oni ostre warunki), czyli na kilka dni przed faktycznym ogłoszeniem przez ten kraj niewypłacalności (jeżeli środki by nie wpłynęły) - _tłumaczy Marek Rogalski, analityk z DM BOŚ.

Spadkom złotego towarzyszą dzisiaj duże zniżki na GPW. Indeks WIG20 traci około 3 procent, spore spadki mają również miejsce na innych europejskich parkietach.

bDSfwPSl
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/229/t151013.jpg ) ] (http://www.money.pl/sekcja/prognoza-dla-zlotego/) Oni mówią, że euro, frank i dolar stanieją Euro po 4 złote, frank szwajcarski tańszy o ponad 30 groszy, a amerykańska waluta po blisko 3 złote. Zobacz kiedy.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t127612.jpg ) ] (http://www.money.pl/archiwum/mikrofon/artykul/doradca;premiera;ujawnia;dlaczego;klopoty;z;frankiem;sie;nie;skoncza,129,0,879233.html) Doradca premiera ujawnia dlaczego kłopoty z frankiem się nie skończą Prof. Dariusz Filar komentuje nowy pakiet dla Grecji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/113/t94065.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/winiecki;dla;money;pl;wspieral;beznogi;kulawego;i;nawzajem,169,0,914345.html) Winiecki dla Money.pl: Wspierał beznogi kulawego i nawzajem Relacje między dolarem i euro ostatnimi czasy się ustabilizowały. To powinno dziwić.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t85570.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/przelom;drastyczna;przecena;franka,138,0,903818.html) Szwajcarzy podjęli decyzję. Drastyczna przecena franka! Szwajcarski Bank Centralny powiązał franka szwajcarskiego z euro. Zobacz, jak zareagował rynek.
bDSfwPSG
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)