Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Dolar słaby jak nigdy dotąd

0
Podziel się:

Dziś została przekroczona bariera 1,56 dolarów za euro.

Dolar słaby jak nigdy dotąd
(PAP/Jacek Bednarczyk)

Poziom 1,56 to kolejna psychologiczna bariera, którą przełamał kurs EUR/USD. W czwartek przed południem para ta ustanowiła nowy rekord wszech czasów na poziomie 1,5624 dolara.

Amerykańską walutę, która traci w relacji do większości walut, przecenia coraz mniejsza wiara w skuteczną pomoc Fed i co się z tym wiąże, brak nadziei na powrót gospodarki USA na ścieżkę wzrostu. Na to wszystko ponownie nakłada się wzrost oczekiwań co do agresywnego cięcia stóp procentowych przez Fed na przyszłotygodniowym posiedzeniu. Inwestorzy ponownie czekają na obniżkę kosztu pieniądza o 75 punktów bazowych, po tym jak wtorkowej informacji o wsparciu instytucji finansowych przez Fed pożyczą w wysokości 200 mld dolarów, zredukowali swe oczekiwania do 50 punktów.

W dniu wydarzeniem na rynkach finansowych będzie publikacja lutowych danych o sprzedaży detalicznej. Analitycy prognozują, że wzrośnie ona o 0,1 proc., natomiast sprzedaż z wyłączeniem samochodów o 0,3 proc. Przy aktualnych nastrojach, dorsze od prognoz dane mogą wywołać paniczną wyprzedaż dolara. Natomiast lepsze nie muszą go wzmocnić.

SPRAWDŹ:

Oprócz raportu o sprzedaży, o godzinie 13:30 zostaną również opublikowane również dane o cenach w imporcie i eksporcie do USA oraz tygodniowe dane o ilości noworejestrowanych bezrobotnych. Nie będą one jednak miały większego wpływu na rynek walutowy. Uwaga inwestorów powinna przede wszystkim koncentrować się na raporcie o sprzedaży.

Siła trendu wzrostowego na EUR/USD jest obecnie tak dużą, że jedynie cała seria bardzo dobrych danych z USA ma szanse go zatrzymać na dłużej, doprowadzając do kilkudniowej korekty. Wzrosty mogłaby też zatrzymać interwencja walutowa banków centralnych. Coraz wyższe kursy EUR/USD i coraz niższe USD/JPY, teoretycznie szanse na taką interwencję zwiększają.
O godzinie 12:25 kurs EUR/USD testował poziom 1,5592 dolara.

wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)