Notowania

euro
28.04.2009 08:57

Euro coraz dalej. W tym roku nie wejdziemy do ERM2?

Wszystko przez zbyt mocne wahania kursu naszej waluty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/dpa)

_ - Polska najprawdopodobniej nie przystąpi do mechanizmu ERM2 w tym roku, co będzie miało wpływ na przesunięcie daty wejścia do strefy euro _ - donosi PAP powołując się na źródło rządowe.

-_ Bardzo mało prawdopodobne jest przystąpienie do ERM2 jeszcze w tym roku. Teoretycznie jest ono możliwe, ale olbrzymia skala wahań złotego właściwie je wyklucza, także trudno przewidywać aby miała się ona nagle skończyć _ - powiedział informator agencji.

_ - Owszem należy liczyć, że pasmo wahań będą się zawężać, jednak trudno przewidzieć dla tego procesu jakąś perspektywę. Potrzeba kilku miesięcy, co najmniej kwartału, względnego spokoju na rynku _ - dodaje rozmówca PAP.

W poniedziałek wiceminister finansów i pełnomocnik rządu ds. euro Ludwik Kotecki poinformował, że wszystko wskazuje na to, że złoty nie zostanie włączony do ERM2 w I półroczu 2009 roku, ponieważ nie zostały spełnione warunki bezpiecznego uczestnictwa w mechanizmie.

Dodał także, że jeżeli w tym roku nie wejdziemy do ERM2, prawdopodobieństwo wejścia do strefy euro w 2012 roku jest zerowe. - _ Rok 2012 nadal jest niewykluczony, nie ma na dziś nowej daty, są warunki _ - dodał.

Kotecki przypomniał, że intencją rządu jest jak najszybsze wejście do strefy euro, ale musi być ono bezpieczne.

Sytuacja polskiej gospodarki w raportach Money.pl
( ../../i/h//66/39490.jpg ) *Bezrobocie znowu wzrosło. Zobacz, gdzie jeszcze są wakaty * Jak sprawdził Money.pl, mimo pogarszającej się sytuacji, pracę można znaleźć. Pilnie poszukiwani są przede wszystkim handlowcy.
*Polska gospodarka stanęła w miejscu * Wzrost PKB w I kwartale wyniesie zaledwie 0,7 procent - wynika z analizy Money.pl.
*Końca recesji nie widać. Odbicie dopiero po wakacjach? * Z ankiety Money.pl wynika, że produkcja w marcu była o 5,3 proc. niższa niż przed rokiem.
Tagi: euro, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz