Notowania

euro
20.11.2008 18:42

Euro może zastąpić złotego w 2012 roku

Donald Tusk uważa, że wejście Polski do strefy euro w 2012 roku jest w stu procentach realne.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Premier Donald Tusk uważa, że wejście Polski do strefy euro w 2012 roku jest w stu procentach realne. Należy jednak brać pod uwagę pewne zmienne okoliczności, takie jak skutki kryzysu finansowego czy inflację - podkreślił szef rządu, który spotkał się z Radą Polityki Pieniężnej i zarządem Narodowego Banku Polskiego.

Donald Tusk powiedział, że plan przystąpienia Polski do strefy euro wymaga ścisłej współpracy instytucji takich jak Ministerstwo Finansów czy NBP. Szef rządu zadeklarował, że rząd będzie prowadził dialog społeczny z zainteresowanymi organizacjami a także opozycją. Donald Tusk zapewnił, że będzie prosił Prawo i Sprawiedliwość, aby określiło, jakie wymagania muszą być spełnione, by posłowie tej partii poparli rządowe plany dotyczące euro.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ W 2011 roku Polska dostałaby euro, Niemcy - nie! ]( http://www.money.pl/gospodarka/raporty/artykul/w;2011;roku;polska;dostalaby;euro;niemcy;-;nie,126,0,386430.html )
* [ Polacy się nie spieszą. Euro może poczekać ]( http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/polacy;sie;nie;spiesza;euro;moze;poczekac,200,0,385992.html )
* [ Chlebowski: Nie chcemy referendum w sprawie euro ]( http://news.money.pl/artykul/chlebowski;nie;chcemy;referendum;w;sprawie;euro,110,0,383854.html )[ ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolodko;wejscie;do;strefy;euro;kwestia;racji;stanu,228,0,383460.html )
* [ Kołodko: Wejście do strefy euro kwestią racji stanu ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/kolodko;wejscie;do;strefy;euro;kwestia;racji;stanu,228,0,383460.html )
* [ Jest "mapa drogowa". Rząd obiecuje euro w 2012 ]( http://news.money.pl/artykul/jest;mapa;drogowa;rzad;obiecuje;euro;w;2012,13,0,380429.html )
* [ Aktualne tabele na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/tabele/ )

Premier Tusk powtórzył, że przed podjęciem decyzji o przyjęciu w Polsce europejskiej waluty niezbędna będzie zmiana konstytucji. Podkreślił, że właśnie to będzie się starał wyjaśnić politycznym partnerom.

Prezes NBP Sławomir Skrzypek powiedział z kolei, że bardzo poprawia się współpraca między rządem a Narodowym Bankiem Polskim. Szef NBP wyraził nadzieję, że zadziała to stabilizująco na polską gospodarkę. Sławomir Skrzypek dodał, że w różnych obszarach związanych z euro działania ze strony NBP są już bardzo zaawansowane.

Tagi: euro, złoty, tusk, skrzypek, nbp, rpp, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz