Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro w dół. Dolar najdroższy od stycznia

0
Podziel się

Po słowach kanclerz Niemiec Angeli Merkel europejska waluta dynamicznie osłabiła się w stosunku do amerykańskiej.

Euro w dół. Dolar najdroższy od stycznia
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)
bEiRECeZ

aktualizacja 19:18

Po słowach kanclerz Niemiec Angeli Merkel europejska waluta gwałtownie osłabiła się w stosunku do amerykańskiej, dzięki czemu kurs eurodolara znalazł się na najniższym poziomie od 11 miesięcy.

O godzinie 19:18 za jedno euro na rynku międzybankowym w dalszym ciągu trzeba było zapłacić mniej niż 1,31 dolara, czyli ponad 0,6 procent mniej niż wczoraj. Przez większość dzisiejszej sesji to właśnie euro nieznacznie umacniało się w stosunku do dolara.

Zobacz dzisiejsze notowania pary EURUSD Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEiRECfb

Głównym _ sprawcą _zmiany kierunku jest kanclerz Niemiec Angela Merkel, która według informacji podanych przez agencję Reutera, ucięła spekulacje dotyczące zwiększenia Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego (ESM). Jego wartość pierwotnie ustalono na 500 mld euro, ale ostatnio sporo mówiło się, że kwota ta powinna być wyższa.

Znacznego wpływu na kurs eurodolara nie miały natomiast opublikowane wcześniej dane o listopadowej sprzedaży detalicznej w Stanach Zjednoczonych. Ta rozczarowała. Wzrost na poziomie 0,2 proc., to mniej niż oczekiwali eksperci, którzy prognozowali dynamikę na poziomie +0,5 procent.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEiRECfC
euro
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)