Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Euro w Polsce. Ponad 70 procent Polaków jest przeciwnych

W czerwcu 72 procent badanych było przeciw przyjęciu euro, jest to mniej o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego pomiaru.

Podziel się
Dodaj komentarz
(JT/CC2.0/Flicr.com)

W czerwcu 72 procent badanych było przeciw przyjęciu euro, jest to mniej o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego pomiaru - wynika z badania GFK Polonia.

41 procent badanych Polaków zdecydowanie jest przeciwnych przyjęciu przez Polskę euro, a raczej przeciwnych jest 31 procent.

Odsetek zwolenników przyjęcia euro wynosi obecnie 21 proc. Zdecydowanych zwolenników jest 5 proc., 16 proc. respondentów raczej poparłoby wprowadzenie euro. Jedynie 7 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania.

Czerwcowa fala badania została przeprowadzona w dniach 5-8 czerwca 2014 r. na podstawie reprezentatywnej imiennej próby Polaków w wieku 15+, wylosowanej z bazy PESEL.

Osoby celowe zostały wybrane w oparciu o dwustopniowy stratyfikowany schemat losowania z całkowitą liczbą realizowanych wywiadów n=1020. Wywiady zostały zrealizowane metodą wywiadów bezpośrednich w domach respondentów CAPI.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: euro w polsce, euro, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz