Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Euro w Polsce. Ponad 70 procent Polaków jest przeciwnych

0
Podziel się:

W czerwcu 72 procent badanych było przeciw przyjęciu euro, jest to mniej o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego pomiaru.

Euro w Polsce. Ponad 70 procent Polaków jest przeciwnych
(JT/CC2.0/Flicr.com)

W czerwcu 72 procent badanych było przeciw przyjęciu euro, jest to mniej o 3 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego pomiaru - wynika z badania GFK Polonia.

41 procent badanych Polaków zdecydowanie jest przeciwnych przyjęciu przez Polskę euro, a raczej przeciwnych jest 31 procent.

Odsetek zwolenników przyjęcia euro wynosi obecnie 21 proc. Zdecydowanych zwolenników jest 5 proc., 16 proc. respondentów raczej poparłoby wprowadzenie euro. Jedynie 7 proc. badanych nie ma w tej kwestii zdania.

Czerwcowa fala badania została przeprowadzona w dniach 5-8 czerwca 2014 r. na podstawie reprezentatywnej imiennej próby Polaków w wieku 15+, wylosowanej z bazy PESEL.

Osoby celowe zostały wybrane w oparciu o dwustopniowy stratyfikowany schemat losowania z całkowitą liczbą realizowanych wywiadów n=1020. Wywiady zostały zrealizowane metodą wywiadów bezpośrednich w domach respondentów CAPI.

Czytaj więcej w Money.pl

euro
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)