Notowania

drogi frank
05.09.2011 08:51

Frank coraz wyżej. Euro ponad 4,21 zł

Inwestorzy nie chcą już ryzykować. Odwracają się od akcji oraz walut państw rozwijających się, w tym złotego. Frank znowu przebije 4 złote?

Podziel się
Dodaj komentarz
(philipp4225/iStockphoto)

aktualizacja: 16:23

*Najgorsze w historii nastroje wśród chińskich przedsiębiorców z branży usługowej zwiększają obawy, że w najbliższych miesiącach światowa gospodarka wpadnie ponownie w recesję. *

W tej sytuacji inwestorzy wybierają bezpieczne inwestycje, do których należy frank szwajcarski. Jego kurs w stosunku do złotego wzrósł do 3,8 zł. Po południu szwajcarska waluta znowu zaczęła drożeć ponownie, przebijając poziom 3,80 złotego.

Waluta Helwetów najdroższa w historii wobec złotego była w drugim tygodniu sierpnia, wtedy sięgnęła astronomicznej wartości 4.0486 złotego. Zaraz ustanowieniu rekordu frank gwałtownie stracił na wartości. Duża część analityków wieściła już koniec frankowej hossy, czyżby zbyt wcześnie?

Sprawdź ile kosztuje frank szwajcarski

Rodzima waluta traci także nieznacznie do euro. Kurs euro złotego doszedł do poziomu 4,2. Waluta eurolandu wsparły odczyty wskaźnika PMI (z ang. _ Purchasing Managers Index), _które okazały się być nieco lepsze od oczekiwań, a w przypadku Niemiec i Francji nadal wartość oznacza dobrą koniunkturę.

Sprawdź ile kosztuje euro

Umocnienie się szwajcarskiej waluty do złotego, a przede wszystkim do euro jest efektem pogorszenia się nastrojów na światowych rynkach finansowych. Obawy inwestorów co do przyszłości wzrosły po gorszych od oczekiwań danych z amerykańskiego rynku pracy. W piątek okazało się, że nie przybyło w sierpniu za Oceanem nowych miejsc pracy, a spodziewano się wzrostu o 75 tysięcy.

Niepokój inwestorów został pogłębiony po informacji, że indeks PMI dla chińskiego sektora usługowego w sierpniu spadł do najniższego poziomu w historii.

Porównaj na wykresach kursy walut

Tagi: drogi frank, frank, kredyt we franku, spread, przewalutowanie, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz