Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Frank pokonał ważną granicę, mocno drożeją euro i dolar

0
Podziel się

Kredyty w szwajcarskiej walucie znów będą droższe. Po okresie spokoju złoty znów słabnie.

Frank pokonał ważną granicę, mocno drożeją euro i dolar
(Reporter)
bEivlXIl

Szwajcarska waluta dotarła właśnie do poziomu 3,70 złotego. Po raz ostatni frank był tak drogi na początku września. Złoty osłabił się również w stosunku do euro.

aktualizacja 22:18* *

Znów nadszedł niepokojący czas dla posiadaczy kredytów walutowych we frankach szwajcarskich. Kurs tej waluty przebił właśnie poziom 3,70 złotego.

bEivlXIn

Dzisiejsze notowania złotego wobec franka szwajcarskiego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Taka sytuacja to znów wynik niepokojów wokół sytuacji w strefie euro i niepowodzenia ostatniego unijnego szczytu. Kredytobiorców ratuje tylko Bank Szwajcarii, który _ usztywnił _ kurs swojej waluty wobec euro.

Zdaniem analityka z DM BOŚ, Marka Rogalskiego, posiadacze kredytów we frankach szwajcarskich powinni liczyć się z tym, że złoty będzie się dalej osłabiał, choć przebicie granicy 4 złotych jest mało prawdopodobne.

Polska waluta słabnie również wobec euro. Po południu kurs europejskiej waluty sięgnął już 4,56 złotego, wieczorem pokonał poziom 4,57.

bEivlXIt

Dzisiejszy kurs złotego wobec euro Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Z kolei dolar przebił wieczorem nie widziany od lutego 2009 roku poziom 3,50 zł. Reakcja rynków związana jest z podaną przez Reuters informacją, że kanclerz Niemiec Angela Merkel sprzeciwiła się zwiększeniu Europejskiego Mechanizmu Stabilizacyjnego.

Komentarze walutowe w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/137/t198281.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/rynek;nie;zaufal;politykom,141,0,989069.html) Rynek nie zaufał politykom W pierwszym dniu tygodnia euro wyraźnie osłabiło się w stosunku do dolara posyłając kurs do poziomu najniższego od początku października tego roku.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/227/t191459.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/inwestorzy;sa;coraz;bardziej;rozczarowani;dzialaniami;politykow,129,0,989057.html) Inwestorzy są coraz bardziej rozczarowani działaniami polityków Wczoraj wieczorem agencja ratingowa Fitch dołączyła do grona sceptyków, którzy wyraźnie dawali do zrozumienia, iż wyniki piątkowego szczytu są niewystarczające.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/230/t184038.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/euro;nadal;blisko;rekordowego;poziomu,137,0,988809.html) Euro nadal blisko rekordowego poziomu Złoty lekko odreagowuje wczorajsze spadki, choć nadal jest słaby. Rynki walutowe boją się o przyszłość strefy euro.
bEivlXIO
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)