Notowania

drogi frank
09.08.2011 08:50

Frank przebił 4 złote! Drogi prawie jak euro

Stało się. O godzinie 20:21 za franka trzeba było płacić prawie 4,02 złotego. Później było jeszcze gorzej. Euro jest już droższe tylko o kilka groszy. Tego w historii jeszcze nie było.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Aktualizacja: godzina 23:54

*Stało się. O godzinie 20:21 za franka trzeba było płacić prawie 4,02 złotego. Później było jeszcze gorzej. Euro jest już droższe tylko o kilka groszy. Tego w historii jeszcze nie było! *

Po ile frank w twoim banku? sprawdź:

Kursy sprzedaży w niektórych bankach poziom 4 złotych przekroczyły już dużo wcześniej i od popołudnia tyle trzeba było płacić w BPH, Banku Pocztowym, BZ WBK, Deutsche Banku, Getinie, PKO BP i Raiffeisen Banku.

Wczesnym rankiem frank ustanowił rekord na poziomie 3,85 zł. Na kilka godzin sytuacja się uspokoiła. Jednak przed godziną 11 zaczął się rajd w górę i bił rekord za rekordem.

Po południu sytuacja wyglądała na opanowaną, ale kurs został na bardzo wysokim poziomie. Wieczorem jednak znów wystrzelił i osiągnął 4,02. Na kilka minut staniał, aby znów zdrożeć i pobić kolejny rekord - prawie 4,07. Na tym się we wtorek skończyło.

To przede wszystkim efekt panicznej wyprzedaży akcji, która wczoraj przetoczyła się po amerykańskich giełdach, a dziś trwa na warszawskiej. Więcej o tym, co dzieje się na parkietach, przeczytasz tu.

Frank znacząco zdrożał również w NBP, ale kurs ogłoszony dziś o godzinie 12 nie odzwierciedla jeszcze w pełni paniki. Średni kurs wynosi dziś 3,8487 i jest wyższy o 3.4 procent od wczorajszego. Tu zobaczysz kursy wszystkich walut ogłaszane przez NBP.

Więcej o sytuacji na rynkach finansowych - czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t124019.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/komentarze/artykul/gpw;krach;na;wall;street;bernanke;pomoze;inwestorom,146,0,888466.html) GPW: Krach na Wall Street. Bernanke pomoże inwestorom? Jeśli nastrojów na rynkach nie poprawi szef Fedu - na giełdach wciąż będzie dominował strach, a inwestorzy wciąż będą sięgać po aktywa uznawane za najbezpieczniejsze, czyli złoto i franka szwajcarskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/240/t154096.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/komentarze_swiat/artykul/tapniecie;na;wall;street;to;powtorka;z;lehman;brothers,163,0,888483.html) Tąpnięcie na Wall Street. To powtórka z Lehman Brothers? Amerykanie reagują paniczną wyprzedażą po ogłoszeniu obniżki ratingu. To jednak nie koniec złych wiadomości.
Tagi: drogi frank, frank szwajcarski, frank, rating usa, wall street, wiadomości, kraj, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz