Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Frank rekordowy. Blisko czterech złotych

0
Podziel się:

To efekt obniżki ratingu dla Stanów Zjednoczonych i mocnej wyprzedaży na Wall Street. Europejski Bank Centralny nie zdołał uspokoić sytuacji.

Frank rekordowy. Blisko czterech złotych
(philipp4225/iStockphoto)

Szwajcarska waluta przekroczyła poziom 3,80 złotego, co oznacza, że ponownie wyznaczyła rekord wszech czasów. To efekt obniżki ratingu dla Stanów Zjednoczonych.

Aktualizacja:19:00* *

Choć od południa kurs franka szwajcarskiego stabilnie utrzymywał się poniżej poziomu 3,75 złotego, to po mocno spadkowym początku notowań na Wall Street poszedł zdecydowanie w górę.

Za franka szwajcarskiego po godz. 18.00 płacono 3,81 zł. Kurs dolara osiągnął nowe poniedziałkowe maksimum, czyli 2,86 zł. Euro kosztowało 4,07 zł.

Zobacz dzisiejsze notowania franka szwajcarskiego

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej USA z obecnego maksymalnego poziomu _ AAA _ do _ AA+ _. To pierwsze obniżenie oceny wiarygodności kredytowej USA w historii.

Dwie inne amerykańskie agencje ratingowe, Moody's i Fitch Ratings, utrzymały dla USA ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie maksymalnego ratingu AAA.

Sytuacji na rynkach finansowych nie uspokoiła zapowiedź Europejskiego Banku Centralnego, że będzie on skupował hiszpańskie i włoskie obligacje.

O drogim franku - czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)