Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Frank rekordowy. Blisko czterech złotych

0
Podziel się:

To efekt obniżki ratingu dla Stanów Zjednoczonych i mocnej wyprzedaży na Wall Street. Europejski Bank Centralny nie zdołał uspokoić sytuacji.

Frank rekordowy. Blisko czterech złotych
(philipp4225/iStockphoto)
bECfFcgl

Szwajcarska waluta przekroczyła poziom 3,80 złotego, co oznacza, że ponownie wyznaczyła rekord wszech czasów. To efekt obniżki ratingu dla Stanów Zjednoczonych.

Aktualizacja:19:00* *

Choć od południa kurs franka szwajcarskiego stabilnie utrzymywał się poniżej poziomu 3,75 złotego, to po mocno spadkowym początku notowań na Wall Street poszedł zdecydowanie w górę.

bECfFcgn

Za franka szwajcarskiego po godz. 18.00 płacono 3,81 zł. Kurs dolara osiągnął nowe poniedziałkowe maksimum, czyli 2,86 zł. Euro kosztowało 4,07 zł.

Zobacz dzisiejsze notowania franka szwajcarskiego

Amerykańska agencja ratingowa Standard & Poor's obniżyła ocenę wiarygodności kredytowej USA z obecnego maksymalnego poziomu _ AAA _ do _ AA+ _. To pierwsze obniżenie oceny wiarygodności kredytowej USA w historii.

Dwie inne amerykańskie agencje ratingowe, Moody's i Fitch Ratings, utrzymały dla USA ocenę wiarygodności kredytowej na poziomie maksymalnego ratingu AAA.

bECfFcgt

Sytuacji na rynkach finansowych nie uspokoiła zapowiedź Europejskiego Banku Centralnego, że będzie on skupował hiszpańskie i włoskie obligacje.

O drogim franku - czytaj więcej w Money.pl

bECfFcgO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)