Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Frank znów mocno drożeje. Zobacz, o ile

0
Podziel się

Słabsze dane ze strefy euro przekładają się nie tylko na spadki na giełdach, ale również na ponowny wzrost wartości szwajcarskiej waluty.

Frank znów mocno drożeje. Zobacz, o ile
(funix/iStockphoto)
bEgjKuyd

Frank szwajcarski umacnia się wobec polskiej waluty już o ponad 2 procent i kosztuje znów powyżej 3,60 złotego.

Za franka trzeba teraz zapłacić 3,65 złotego. Polska waluta zachowuje się za to stabilnie wobec innych walut, notując niewielkie osłabienie w stosunku do euro i do dolara.

Śledź kurs złotego wobec głównych walut na żywo Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEgjKuyf

Inwestorzy po okresie dłuższego spokoju znów zabrali się dzisiaj za kupowania franka szwajcarskiego, który wciąż jest uznawany za bezpieczną inwestycję. A pretekstem do takiego ruchu były słabsze od prognoz dane dotyczące wskaźników aktywności gospodarczej w strefie euro. W tym samym czasie Szwajcarzy pochwalili się lepszymi danymi na temat aktywności, z kolei informacje o kwartalny PKB okazały się zgodne z wcześniejszymi przewidywaniami.

Umocnieniu franka towarzyszy dzisiaj przecena na głównych parkietach w Europie. Inwestorzy po ostatnich wzrostach wyraźnie realizują dzisiaj zyski na warszawskim parkiecie. Więcej w komentarzu Money.pl.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/17/t153105.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/ulzymy;kredytobiorcom;nie;podniesiemy;podatkow;-;obiecuje;money;pl;jacek;rostowski,86,0,879958.html) Rostowski w Money.pl: Pomysły PiS grożą bankructwem posiadaczy kredytów Minister finansów ujawnia, jak rząd chce pomóc zadłużonym we frankach szwajcarskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t142812.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/obniza;rating;grecji;frank;znow;drozeje,248,0,878840.html) Obniżą rating Grecji. Frank znów drożeje Zapowiedź obniżenia przez agencję ratingową Fitch ratingu dla Grecji do ograniczonej niewypłacalności przekłada się na wzrost zainteresowania szwajcarską walutą. Trzeba za nią zapłacić prawie 3,4 złotego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/104/t38760.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/frank;przebil;sufit;teraz;znow;tanieje;co;bedzie;dalej,86,0,871254.html) Frank przebił sufit. Teraz znów tanieje. Co będzie dalej? Szwajcarska waluta kosztowała dziś najwięcej w historii.
bEgjKuyG
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)