Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Giełda wirtualnej waluty bitcoin straciła prawie pół miliarda dolarów

0
Podziel się:

Mt. Gox przyznał, że stracił ok. 750 tys. bitcoinów swoich klientów i ok. 100 tys. własnych.

Giełda wirtualnej waluty bitcoin straciła prawie pół miliarda dolarów
(PAP/EPA/KIMIMASA MAYAMA)
bEJsZQoR

Firma Mt. Gox z siedzibą w Tokio, swego czasu największa na świecie giełda obsługująca transakcje wirtualną walutą bitcoin, wystąpiła w Japonii o ochronę przed wierzycielami. W wyniku ataków hakerskich straciła bitcoiny wartości prawie pół mld USD.

Przed kilku tygodniami tygodni Mt. Gox wstrzymał bitcoinowe transakcje, co wywołało rozliczne spekulacje na temat kondycji i bezpieczeństwa wirtualnej waluty.

Szef tej firmy Mark Karpeles (na zdjęciu) przepraszał w piątek na konferencji prasowej, przyznając, że upadek Mt. Gox był spowodowany _ słabościami w naszym systemie _. Wyraził jednocześnie przekonanie, że wirtualna waluta będzie się nadal umacniać.

bEJsZQoT

W czwartek Amerykanin Gregory Greene, który oszacował swe straty spowodowane przez Mt. Gox na 25 tys. USD, złożył przeciwko tej giełdzie pozew w Chicago, twierdząc, że nie zapewniła ona użytkownikom odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/166/288934.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/komentarze/artykul/klopoty;z;bitcoinem;tylko;naiwni;nie;widza;ze;to;koniec,187,0,1484475.html) Kłopoty z bitcoinem. Tylko naiwni nie widzą, że to koniec

Mt. Gox przyznał, że stracił ok. 750 tys. bitcoinów swoich klientów i ok. 100 tys. własnych, czyli ok. 7 proc. wszystkich wyemitowanych dotąd bitcoinów. Według obecnego kursu (1 bitcoin - 565 USD) jest to ok. 480 milionów USD.

Bitcoin to wirtualna, generowana matematycznie waluta pomysłu anonimowej osoby kryjącej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W obiegu pojawiła się w 2009 r. Do kontroli generowania bitcoinów i transakcji w tej walucie wykorzystywana jest kryptografia. Przyjęto założenie, że emisja bitcoinów nie przekroczy 21 milionów, co ma na celu utrzymanie ich wartości.

bEJsZQoZ

Czytaj więcej w Money.pl

bEJsZQpu
wiadomości
waluty
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)