Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

"Grecja nie ma większego wpływu na złotego"

0
Podziel się:

Tak ocenia ostatnie wydarzenia związane z Grecją prof. Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej.

"Grecja nie ma większego wpływu na złotego"
(kprm.gov.pl)
bFdPNaYB

Tak ocenia ostatnie wydarzenia związane z Grecją prof. Elżbieta Chojna-Duch z Rady Polityki Pieniężnej.

_ - Sądzę, że nie ma i nie będzie bezpośredniego wpływu sytuacji Grecji na Polskę. Sytuacja Grecji nie odbije się na naszej stabilności finansowej i gospodarczej. Rynki finansowe są już na tyle +mądre+, żeby rozróżniać sytuację poszczególnych krajów, dlatego też sądzę, że wydarzenia związane z Grecją nie będą miały silnego negatywnego wpływu na kurs złotego _ - powiedziała PAP Chojna-Duch.

_ Ministerstwo Finansów powinno być jednak, w takiej sytuacji, gotowe gromadzić środki budżetowe, poduszkę płynnościową, tak, aby móc sobie zapewnić sfinansowanie potrzeb pożyczkowych. W sytuacji pewnej niepewności na rynkach należy ograniczyć finansowanie zagraniczne, aby nie podlegać zmiennym sentymentom _ - dodała.

bFdPNaYD

W ubiegłym tygodniu wiceminister finansów Dominik Radziwiłł powiedział, że należy się spodziewać, że potrzeby pożyczkowe w tym roku będą niższe niż 155 mld zł ze względu na spodziewane wyższe dochody budżetowe. Prognozowany w ustawie budżetowej na 2011 rok poziom potrzeb pożyczkowych budżetu państwa wynosił 167,5 mld zł. Aktualny szacunek uwzględniający wyższą wypłatę z zysku NBP (niższy deficyt budżetu) oraz zmniejszenie wysokości części składki emerytalnej przekazywanej do OFE (niższe rozchody) wynosi 154,9 mld złotych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t128583.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/frank;za;3;5;zl;zobacz;o;ile;skocza;twoje;raty,151,0,852119.html) Frank za 3,5 zł. Zobacz, o ile skoczą twoje raty Osoba, która przed trzema laty wzięła 240 tys. zł kredytu, ma dziś do spłacenia prawie 380 tys. zł.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/241/t38641.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/analitycy;sytuacja;grecji;oslabia;zlotego,146,0,852370.html) Analitycy: Sytuacja Grecji osłabia złotego Wzrost awersji do ryzyka osłabia złotego i podwyższa rentowności polskiego długu.
bFdPNaZe
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)