Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Jest ryzyko przejściowego osłabienia złotego

0
Podziel się:

Zachowanie inwestorów pokazuje, że prawdopodobnie będą oni wykorzystywać wygaszanie polityki QE3 przez Fed do gry na przecenę ryzykownych aktywów.

Jest ryzyko przejściowego osłabienia złotego

We wtorek kluczowym wydarzeniem z punktu widzenia inwestorów będzie wystąpienie szefowej Fed Janet Yellen w Kongresie USA. Złoty powinien być kwotowany w paśmie 4,17-4,20 za euro. Resort finansów przedstawi szczegóły podaży SPW na czwartkową aukcję.

_ - (...) Przy pustym kalendarzu (dziś publikowane dane GUS o handlu zagranicznym to gratka dla koneserów...) decydują powiewy sentymentu wobec EM (emerging markets - PAP) i perspektywy polityki pieniężnej na rynkach bazowych - w odniesieniu do tych ostatnich dziś takim czynnikiem może być wystąpienie Janet Yellen w Kongresie. Wydaje się jednak, że chwilowo trudno będzie wyrwać złotego z pasma 4,17-4,20 _ - napisali w porannym raporcie ekonomiści z mBanku.

GUS poda we wtorek, 11 lutego o godzinie 14.00 dane o obrotach handlu zagranicznego ogółem i według krajów w okresie styczeń-grudzień 2013 roku. Wystąpienie szefowej Rezerwy Federalnej Jannet Yellen w amerykańskim Kongresie będzie miało miejsce o godz. 16.00 czasu europejskiego, tekst przemówienia zostanie opublikowany o 14.30.

Także ekonomiści z BGŻ podkreślają w porannym raporcie wagę wtorkowego wystąpienia Yellen w Kongresie USA. - _ Na złotym rozpoczęła się wczoraj techniczna korekta, przerwana z uwagi na wzrost kursu EUR/USD na koniec dnia. Dziś z rana kurs EUR/PLN znów jednak rośnie i to mimo dobrych nastrojów na giełdach w Azji. Najważniejszym wydarzeniem jest dziś wystąpienie Janet Yellen w Kongresie USA. Oczekujemy łagodnego przekazu, ale takie są też oczekiwania w zasadzie całego rynku _ - napisali.

_ - Wraz z potencjalnie słabszymi od oczekiwań danymi z USA powinno to wesprzeć lekki wzrost kursu EUR/USD do 1,3680. Prawdopodobnie ograniczy to też przestrzeń do korekty na EUR/PLN, zamknięcia spodziewamy się na 4,19. Zachowanie inwestorów pokazuje, że prawdopodobnie będą oni wykorzystywać wygaszanie polityki QE3 przez Fed do gry na przecenę ryzykownych aktywów. Oznacza to ryzyko przejściowego osłabienia złotego w I kwartale _ - dodali.

Ważny komunikat ministerstwa finansów

Ekonomiści z Banku Pekao w porannym raporcie wskazują, że w poniedziałek obligacje były kwotowane na poziomach zbliżonych do piątkowych poziomów.

_ - Udany tydzień może zachęcić część inwestorów do realizacji zysków, choć z drugiej strony małe obroty mogą zniechęcać do podejmowania aktywnych działań na mniej płynnym rynku _ - napisali.

_ - Dzisiaj Ministerstwo Finansów opublikuje szczegóły podaży obligacji na czwartkową aukcję. Nie można wykluczyć średnio- i długoterminowych benchmarków, gdyby względnie pozytywne nastroje na świecie utrzymywały się. W planie miesięcznym założono sprzedaż długu o wartości 2,0-5,0 mld PLN. W razie uplasowania całej oferty uda się pokryć około 60 proc. potrzeb pożyczkowych _ - dodali.

Zgodnie z planem podaży na luty MF w czwartek, 13 lutego zaoferuje na przetargu obligacje za 2,0-5,0 mld zł (wybór w zależności od sytuacji rynkowej, bez obligacji OK0716/WZ0119, które były oferowane na przetargu 6 lutego).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

wiadomości
waluty
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)