Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kownacki: Euro realne w 2012 roku

0
Podziel się:

Szef Kancelarii Prezydenta uważa, że taki jest możliwy termin wprowadzenia wspólnej waluty.

Kownacki: Euro realne w 2012 roku
(Paweł Kubicki/PAP)

Szef Kancelarii Prezydenta Piotr Kownacki uwżaa, że realnym terminem przyjęcia przez Polski euro jest rok 2012. Jego zdaniem sprawa wprowadzenia tej waluty powinna być dokładnie przeanalizowana.

Jak podkreślił Kownacki w porannym wywiadzie w radiu RMF FM, wprowadzenie euro wymaga przynajmniej 3-letniego okresu przygotowawczego. _ - Te przygotowania jeszcze się nie zaczęły _ - dodał.

Zdaniem szefa Kancelarii Prezydenta rok 2012 _ jest wykonalny _, jeśli chodzi o kwestię wejścia Polski do strefy euro.

Kownacki odniósł się także do poniedziałkowej wypowiedzi premiera Donalda Tuskapo spotkaniu z ministrem finansów, prezesem NBP i członkami Rady Polityki Pieniężnej, że 2011 rok powinien być rokiem spełnienia kryteriów ekonomicznych i pozytywnej decyzji Komisji Europejskiej dotyczącej przyjęcia przez nasz kraj unijnej waluty.

Według Kownackiego oznacza to _ zmianę poglądu pana premiera _. _ - Teraz premier mówi, że w 2011 będziemy przygotowani, co wcale nie znaczy, że w 2012 będzie euro _ - ocenił. Wcześniej premier deklarował, że euro powinno być wprowadzone w 2011 roku.

Kownacki pytany czy w sprawie wprowadzenie europejskiej waluty powinno być referendum, powiedział, że zdaniem prezydenta ewentualna zmiana waluty _ powinna być porządnie przygotowana i przeanalizowana, a dopiero potem ogłaszana _.

euro
wiadomości
waluty
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)