Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Krach na bitcoinie. Cena poniżej 100 dolarów

0
Podziel się:

Powodem są problemy popularnej platformy transakcyjnej.

Krach na bitcoinie. Cena poniżej 100 dolarów
(Andres Rodriguez/Dreamstime.com)
bEJyWwAB

Po poziomu poniżej 100 dolarów spadły notowania wirtualnej waluty na jednej z największych platform transakcyjnych na świecie, Mt.Gox. To najniższa cena od lipca.

Bitcoin kosztował tam dokładnie 91,50 dolara, co pociągnęło za sobą duże spadki również na innych platformach służących do handlu bitcoinami. Na pozostałych platformach kurs bitcoina waha się w okolicach 600 dolarów. W stosunku do złotego bitcoin w ciągu ostatnich pięciu dni również stracił, ponad 11 procent.

Obserwuj aktualne notowania bitcoina do złotego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEJyWwAD

Powodem tej sytuacji są problemy Mt.Gox. Japoński operator, jak już pisaliśmy na początku lutego, ma duże problemy z terminowym wypłaceniem środków klientom, którzy chcą je wycofać. Doszło nawet do zawieszenia wypłat.

W opublikowanym oświadczeniu Mt.Gox zaznaczał wówczas, że wypłaty zostały zawieszone do czasu rozwiązania problemu, a środki z transakcji oczekujących na razie wróciły do wirtualnych portfeli inwestorów. W ramach wirtualnych transakcji handel trwa bez przeszkód.

Bitcoin to najbardziej znana wirtualna waluta, która w ostatnich miesiącach robi furorę nie tylko wśród inwestorów, ale także w handlu realnymi produktami i usługami.

bEJyWwBe
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)