Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
prognoza dla złotego
15.12.2012 19:05

Kursy walut przed świętami. Oto prognozy dla złotego

Zobacz również, czy w najbliższym czasie czekają nas kolejne obniżki stóp procentowych w Polsce.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)

Na rynku złotego pojawia się świąteczny nastrój, a dilerzy spodziewają się w najbliższych dniach utrzymania się kursu złotego w przedziale 4,08-4,12 za euro. Na rynku długu, ich zdaniem, panuje umiarkowany optymizm, spada aktywność i płynność, przez co może wzrosnąć zmienność.

- _ Piątek był spokojny, choć przed południem mieliśmy dość mocne umocnienie. To mogła być transakcja związana z wyceną do fixingu. Ogólnie jednak było bardzo spokojnie, tak jak i na eurodolarze _ - powiedział, podsumowując ostatnią sesję tygodnia, szef dilerów walutowych BRE Banku Marcin Turkiewicz.

- _ Na rynku powoli pojawia się świąteczny nastrój. W najbliższych dniach spodziewamy się utrzymania kursu złotego w bardzo wąskim przedziale 4,08-4,12 za euro _ - dodał.

Sprawdź, jak w tym tygodniu polska waluta radziła sobie w stosunku do euro Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dilerzy obligacji w ostatnich tygodniach roku nie wykluczają podwyższonej zmienności na rynku, wynikającej z mniejszej aktywności i płynności.

- _ Rynek z umiarkowanym optymizmem patrzy w przyszłość. Pojawiają się kolejne komentarze RPP. Tym razem ukazał się wywiad ze znanym z dość jastrzębiego nastawienia Andrzejem Kaźmierczakiem, który zdaje się potwierdzać niemal 100-procentowe prawdopodobieństwo obniżki w styczniu i w kolejnych miesiącach _ - powiedział Witold Woźniak, diler obligacji Kredyt Banku.

- _ Rynek szykuje się do końca roku. Zmniejsza się aktywność i płynność, przez co możliwa jest większa zmienność. Możliwe są nagłe duże zmiany cen. W przyszłym tygodniu istotne będą dane o produkcji i sprzedaży _ - dodał.

We wczorajszym wywiadzie dla PAP Andrzej Kaźmierczak z Rady Polityki Pieniężnej ocenił, że jest przestrzeń dla dalszych obniżek stóp procentowych. Członek Rady nie wyklucza, że poprze styczniową obniżkę, choć dodaje, że w pewnym momencie należy zrobić przerwę w cyklu luzowania polityki pieniężnej, aby ocenić reakcję banków komercyjnych.

Dane o produkcji przemysłowej i cenach producenta w listopadzie GUS poda w środę, 19 grudnia, a dane o sprzedaży detalicznej w listopadzie w piątek, 21 grudnia.

Porównaj na wykresach kursy walut, akcji, czy indeksów Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: prognoza dla złotego, euro, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz