Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kwaśniewski twierdzi, że Tusk powinien pokazać plan wejścia do strefy euro

0
Podziel się:

Kwaśniewski przypomniał, że jest zdecydowanym zwolennikiem przyjęcia przez Polskę wspólnej europejskiej waluty, bo jest to kolejny etap integracji Polski w Unii.

Kwaśniewski twierdzi, że Tusk powinien pokazać plan wejścia do strefy euro
(ec.europa.eu)
bEKYezwB

Aleksander Kwaśniewski przekonuje, że należy rozpocząć rozmowy w sprawie wejścia Polski do strefy euro. Mówił, że trzeba pytać premiera o scenariusz w tej sprawie, a Donald Tusk powinien pokazać stosowny plan.

Kwaśniewski przypomniał, że jest zdecydowanym zwolennikiem przyjęcia przez Polskę wspólnej europejskiej waluty, bo jest to kolejny etap integracji Polski w Unii:

- _ Uważam, że powinniśmy sobie dać radę i premier powinien nam pokazać plan wchodzenia do strefy euro. Jestem zdecydowanym zwolennikiem Polski w strefie euro, ponieważ euro jest potrzebne dla dalszej integracji Europy i jest to nam potrzebne dla wzmocnienia pozycji w UE jak i polskiej gospodarce. Powinniśmy wejść na warunkach korzystnych, rozmowy o wchodzeniu jak i dokładny kalendarze, powinny się już rozpocząć. Premiera trzeba o to dokładnie pytać _ - twierdzi były prezydent.

bEKYezwD

Aleksander Kwaśniewski wyraził przekonanie, że polska gospodarka będzie bezpieczniejsza, jeśli przyjmiemy euro. Zastrzegł jednocześnie, że wejście do strefy euro musi być poprzedzone obniżeniem deficytu budżetowego.

Czytaj więcej w Money.pl
Ten sondaż nie ma dobrych wieści dla Unii Drogi, którą podąża UE, nie popiera też 56 proc. brytyjskich ankietowanych. W Polsce odsetek niezadowolonych wynosi 39 proc.
Ta agencja będzie likwidować upadające banki W razie likwidacji banku decyzje są podejmowane _ między zamknięciem giełdy w piątek a otwarciem w poniedziałek. _
Putin spieszy się z tą umową. Porozumienie o... Postęp prac nad tą umową, mającą zastąpić podobne porozumienie z 1994 roku.
bEKYezxe
KOMENTARZE
(0)