Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kurs złotego
06.06.2012 19:38

Marek Belka: Złoty jest niedowartościowany

Prezes Narodowego Banku Polskiego uważa, że nasza waluta jest niedowartościowana. Co przewiduje w dłuższym okresie?

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stanisław Kowalczuk/East News)

Marek Belka w dłuższym terminie spodziewa się umocnienia złotego. Prezes Narodowego Banku Polskiego podkreśla, że obecnie prognozowanie przyszłego kursu złotego jest trudne, bo sytuacja na rynku walutowym jest nieprzewidywalna.

-_ Możemy się zarówno spodziewać osłabienia złotego na skutek jakiś turbulencji na rynkach finansowych, jak i jego wzmocnienia. Wielką niespodzianką dla nas było osłabienie złotego w czwartym kwartale zeszłego roku, a potem wszyscy byliśmy zaskoczeni przez jego wzmocnienie w pierwszym kwartale. Nie jestem gotów na żadnego rodzaju spekulacje, bo to po prostu nie sposób przewidzieć _- powiedział Belka.

Marek Belka podkreślił jednak, że obecnie złoty jest niedowartościowany. -_ Dzisiaj na pewno złoty odchylił się w dół od poziomu, który można przyjąć jako poziom fundamentalny. czyli można powiedzieć, że w długim okresie można spodziewać się wzmocnienia niż osłabienia _ - mówił.

POSŁUCHAJ MARKA BELKI:

Dziś w NBP średni kurs euro to 4 złote 34 grosze, dolara 3 złote 47 groszy, a franka szwajcarskiego 3 złote 61 groszy.

Po południu polska waluta zyskiwała do głównych walut. Około godz. 17.30 za euro płacono 4,31 zł, za dolara 3,44 zł, a za franka szwajcarskiego 3,59 zł. Analitycy wskazują, że umacnianie naszej waluty to efekt poprawy nastrojów na rynkach globalnych.

Wczoraj wieczorem za wspólną walutę trzeba było zapłacić 4,38 zł, za dolara 3,51 zł, a za szwajcarskiego franka 3,64 zł.

Czytaj więcej w Money.pl
Grecja i tak upadnie, ale giełda i złoty... Zobacz, czy złoty będzie się dalej umacniał i co będzie działo się na warszawskiej giełdzie.
Kryzys strefy euro? Polska nie zauważy Sprawdź, z czego wynika optymizm szefa NBP Marka Belki.
Złoty ostro w górę jeszcze w tym roku Na koniec 2012 r. polska waluta umocni się wobec dolara i euro. Zobacz, ile zyska.
Tagi: kurs złotego, marek belka, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz