Notowania

kurs franka
15.08.2011 06:30

Masz kredyt we franku? Wypróbuj te narzędzia

Ile w tej chwili kosztuje szwajcarska waluta? Jak duże są różnice kursów pomiędzy bankami? Sprawdzisz dzięki narzędziom Money.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Ile w tej chwili kosztuje szwajcarska waluta? Jak duże są różnice kursów w poszczególnych bankach? Sprawdzisz dzięki narzędziom Money.pl.

Ubiegły tydzień dla 700 tysięcy Polaków spłacających raty kredytów we frankach był wyjątkowo nerwowy. Od poniedziałku 8 sierpnia kurs szybował w górę, śrubując kolejne rekordy, osiągając w czwartek 11 sierpnia poziom 4,12 złotego.

Kurs franka szwajcarskiego w ubiegłym tygodniu Sprawdzaj samodzielnie aktualne kursy walut

Psychologiczną barierę 4 złotych w pierwszych bankach przekroczył już we wtorek, 9 sierpnia. A to po kursie obowiązującym w banku, w którym kredyt został zaciągnięty, przeliczana jest wartość raty w złotych.

PORÓWNAJ KURSY WALUT W BANKACH:

Pierwsi cenę 4 złotych za franka zobaczyli klienci BPH, Banku Pocztowego, BZ WBK, Deutsche Banku, Getinu, PKO BP i Raiffeisen Banku. Kursy walut, ogłaszane codziennie przez Narodowy Bank Polski zdawały się nie mieć wiele wspólnego z nerwowymi, a momentami określanymi wręcz jako paniczne zachowaniami rynków.

Kurs franka szwajcarskiego ogłaszany w ubiegłym tygodniu przez NBP Sprawdzaj sam najnowsze kursy walut ogłaszane przez NBP

W ubiegłym tygodniu miało miejsce również inne ważne dla kredytobiorców wydarzenie. 9 sierpnia prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę antyspreadową, która w założeniach ma obniżyć marżę banków przy ustalaniu różnicy kursów kupna i sprzedaży walut.

Przeliczaj wartości walut

Kwota:
Przelicz z:
Przelicz na:
Data:

Dotyczy tych, którzy już spłacają raty kredytu jak i tych, którzy w przyszłości zdecydują się na zaciągnięcie kredytu w walucie obcej. Zmiany dotyczą też ustawy o kredycie konsumenckim. Kredytobiorca będzie mógł spłacać raty w kasie lub przelewem - walutą bezpośrednio kupioną w kantorze lub w innym banku, gdzie kosztuje ona mniej.

Panikę, choć ekonomiści od początku podkreślali, że dla tak nerwowych zachowań rynków nie ma racjonalnych powodów, udało się opanować dopiero pod koniec tygodnia. Do piątku - również dzięki interwencji centralnego banku Szwajcarii - wartość na rynku międzybankowym wróciła do okolic 3,70 złotego, porównywalnych z początkiem tygodnia. Kolejny tydzień da odpowiedź na pytanie czy sytuacja została już opanowana.

Porównaj na wykresach kursy walut i dane z rynków finansowych Sprawdzaj sam najnowsze kursy walut ogłaszane przez NBP

O zawirowaniach na rynku walutowym czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/166/t91814.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/balcerowicz;kurs;franka;jest;sztucznie;silny,99,0,890211.html) Balcerowicz: Frank spadnie, bo kurs jest... Zdaniem byłego ministra finansów, uwaga polityków nie powinna skupiać się na tym problemie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/83/t137043.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jest;podpis;prezydenta;pod;ustawa;antyspreadowa;pomoze;milionowi;kredytobiorcow,251,0,888571.html) Prezydent podpisał. Pomoże kredytobiorcom? Zmiana prawa ma wymusić na bankach obniżkę marży przy ustalaniu kursu walut.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/100/t154212.jpg ) ] (http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/te;waluty;szczegolnie;zyskaja;na;rynkowej;panice,128,0,888192.html) Te waluty szczególnie zyskają na panice Barclays Capital: Obniżka ratingu USA doprowadzi do wzrostu atrakcyjności aktywów postrzeganych jako bezpieczne, zwłaszcza franka i jena.
Tagi: kurs franka, frank, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz