Notowania

inflacja w polsce
25.02.2011 13:52

Mniej Polaków spodziewa się wzrostu cen

Lutowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że spadła liczba osób oczekujących wzrostu inflacji w porównaniu do stycznia - podał Ipsos.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Amorphis/iStockphoto)

Lutowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że spadła liczba osób oczekujących wzrostu inflacji w porównaniu do stycznia - podał Ipsos.

Wartość wskaźnika w lutym jest jednak nadal poniżej 100 punktów, co oznacza, że większość osób spodziewa się wzrostu inflacji.

_ Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie _ - napisał Ipsos.

W styczniu NBP, który przelicza badania Ipsos, podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 3 proc. w porównaniu z 2,9 proc. w grudniu.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/225/t75489.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dane;o;inflacji;negatywna;niespodzianka,186,0,772282.html) Dane o inflacji "negatywną niespodzianką" Ekonomiści nie kryją zaskoczenia i spodziewają się podwyżek stóp procentowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/239/t113391.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/inflacjabezrobocie/wiadomosci/artykul/nowe;dane;o;inflacji;wzrost;cen;zaskoczyl;analitykow,205,0,772045.html) Nowe dane o inflacji. Wzrost cen zaskoczył analityków W styczniu inflacja w skali roku wyniosła 3,8 procent.
Tagi: inflacja w polsce, inflacja, ceny, wskaźnik, ipsos, badania, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz