Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

NBP dozbraja antyterrorystów

0
Podziel się:

Narodowy Bank Polski przekaże dziś Policji uzbrojenie po rozwiązanych pododdziałach straży bankowej. Broń zostanie przekazana Komendzie Głównej Policji na wyposażenie oddziałów antyterrorystycznych

bEUWCeCt

.

Zakończenie procesu restrukturyzacji sieci terenowej Narodowego Banku Polskiego spowodowało zmniejszenie liczby obiektów chronionych przez straż bankową. W związku z tym, w likwidowanych placówkach banku rozwiązano 21 pododdziałów straży bankowej. W Narodowym Banku Polskim powstały w ten sposób nadwyżki broni palnej, ponieważ liczba broni służącej do ochrony obiektów jest ściśle limitowana przepisami prawa.

Narodowy Bank Polski, biorąc pod uwagę trudną sytuację Policji, zrezygnował ze sprzedaży broni na rynku wtórnym i podjął decyzję o przekazaniu jej Policji.
Policja otrzyma 70 pistoletów GLOCK 17 oraz 22 pistolety maszynowe
GLAUBERYT. Broń jest w bardzo dobrym stanie i zostanie przeznaczona na wyposażenie oddziałów antyterrorystycznych.

bEUWCeCv

W czwartek. 8 maja 2003 r. o godzinie 15,00, w Narodowym Banku Polskim (sala im. Władysława Grabskiego) odbędzie się uroczyste przekazanie Policji nadwyżek broni palnej. Umowę w tej sprawie podpiszą gen. insp. Antoni Kowalczyk, Komendant Główny Policji i Leszek Balcerowicz, prezes Narodowego Banku Pobkiftgo.

Po raz kolejny Narodowy Bank Polski wspiera państwo w wykonywaniu jego podstawowych zadań. Dotychczas, polski bank centralny przekazał na rzecz Skarbu Państwa 28 budynków wraz z częścią wyposażenia po zlikwidowanych placówkach zamiejscowych. Darowizna przyczyniła się do znacznej poprawy sytuacji sądów i prokuratur w wielu miastach Polski.

bEUWCeCW
wiadomości
waluty
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)