Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
euro w polsce
26.06.2011 16:30

Niemcy mają coraz mniej zaufania do euro

Ponad 70 proc. z nich ma mniejsze, niewielkie lub w ogóle nie ufa wspólnej waluty. Głównie przyczynia się do tego kryzys w Grecji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Większość Niemców ma coraz mniej zaufania do euro z powodu kłopotów wspólnej waluty spowodowanych przez kryzys greckiej gospodarki - wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Allensbach.

W sumie 71 proc. badanych odpowiedziało, że ma _ mniejsze _, _ niewielkie _ lub _ wcale nie ufa _ euro - wynika z sondażu opublikowanego na łamach _ Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung _. 19 proc. pytanych deklaruje, że ma _ duże _ i _ bardzo duże _ zaufanie do wspólnej waluty.

Nieufność Niemców do euro nie przestaje rosnąć: w kwietniu brak zaufania do wspólnej waluty deklarowało 66 proc. badanych, a w 2008 roku opinię taką podzielała mniej niż połowa badanych.

W sondażu opublikowanym 10 czerwca przez telewizję ZDF 60 proc. Niemców wypowiedziało się m.in. przeciwko kolejnym pakietom pomocy UE dla pogrążonej w kłopotach Grecji.

_ - Obywatele Niemiec są bardziej sceptyczni, jeśli chodzi o wspólną walutę niż rok temu. Przyczynił się do tego kryzys grecki _ - uważa Peter Matuschek, analityk z instytutu badania opinii publicznej Forsa.

_ - Niektórzy uważają, że Niemcy wystarczająco zacisnęli pasa w ostatnich latach. Nie rozumieją, dlaczego mieliby teraz pomagać innym krajom, które nie podjęły takich wysiłków _ - dodaje Dominik Hierlemann, politolog z Fundacji Bertelsmanna.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/162/t101282.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;nie;spieszmy;sie;do;strefy;euro,215,0,837335.html) Belka: "Nie spieszmy się do strefy euro" Pozostawanie poza strefą euro w obecnych burzliwych czasach wydaje się mądrym rozwiązaniem - powiedział prezes Narodowego Banku Polskiego Marek Belka w rozmowie z niemieckim dziennikiem Financial Times Deutschland.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/t86633.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/grecja;poza;strefa;euro;to;kombinacja;kryzysow;walutowego;i;bankowego,72,0,829768.html) Grecja poza strefą euro to kombinacja kryzysów walutowego i bankowego Zdaniem ekonomistów Polska straciłaby na rynkowych zawirowaniach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t96560.jpg ) ] (http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/polacy;nie;chca;euro;60;proc;na;nie,27,0,801819.html) Polacy nie chcą euro. 60 proc. na "nie" W marcu tego roku za przyjęciem euro opowiada się 32 proc. Polaków.
Tagi: euro w polsce, euro, strefa euro, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, pap, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz