Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Osłabienie rynku długu po informacji o OFE

0
Podziel się:

Propozycje zmian w systemie emerytalnym wyhamowały trend osłabiania złotego.

Osłabienie rynku długu po informacji o OFE
(Marek Slusarczyk/Dreamstime.com)
bFeqtgrV

Po ogłoszeniu zmian w systemie emerytalnym rynek długu zaczął się osłabiać, a złoty cały dzień był stabilny. Dilerzy obu rynków spodziewają się, że ostatni dzień roku będzie spokojny.

- _ W czwartek mieliśmy kontynuację uspokojenia na rynkach. Lekki trend osłabiania złotego wyhamował na poziomie nieco powyżej 3,97 za euro, a cały dzień spędziliśmy w zakresie wahań nieco większym niż 1 grosz. Rynek bardzo spokojny przy niewielkiej aktywności inwestorów. Dane z kraju, informacje o OFE nie ruszyły rynkiem, istotniejszy był eurodolar _ - powiedział diler walutowy RBS Bank Polska Sylwester Brzeczkowski.

- _ W piątek nie spodziewam się gwałtownych ruchów na złotym, bardziej wyraziste trendy przyjdą z nowym rokiem _ - dodał.

bFeqtgrX

Ogłoszone propozycje zmian w systemie emerytalnym osłabiły rynek długu.

- _ Dziś jest specjalny dzień, banki wyceniają swoje portfele, a na dodatek mieliśmy informacje o zmianach w OFE. Po tych informacjach rentowności idą w górę, ceny w dół. Rynek przyjął to mało optymistycznie. Ciężko mówić, czy to się utrzyma, jutro handlu praktycznie nie będzie. Zobaczymy, jak się otworzy Nowy Rok _ - powiedział diler rynku długu Banku Millennium Henryk Sułek.

Premier Donald Tusk poinformował w czwartek, że z 7,3-proc. składki trafiającej do Otwartych Funduszy Emerytalnych 2,3 proc. zostanie w OFE, a 5 proc. będzie na indywidualnych kontach osobistych. Te 5 proc. nadal będzie w drugim filarze, ale operatorem tych środków będzie ZUS.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/146/t90258.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zmiany;w;emeryturach;zus;przejmie;wiekszosc;skladki;ofe,100,0,745572.html) Zmiany w emeryturach. ZUS przejmie większość składki OFE _ - Trzy filary to system nie pozbawiony wad. Kryzys ujawnił wiele usterek - _ mówił premier ogłaszając decyzję rządu w sprawie emerytur.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/72/t127560.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ograniczenie;skladek;do;ofe;dzis;rzad;sie;zdecyduje,140,0,745100.html) Ograniczenie składek do OFE? Dziś rząd się zdecyduje Prawdopodobnie opowie się za czasowym wstrzymaniem lub ograniczeniem środków przekazywanych do funduszy.
bFeqtgsy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)