Notowania

kredyty
26.02.2010 06:45

Oszustom łatwiej wziąć kredyt na słupa?

Znowelizowana ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczej zawiera lukę.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kalleboo/CC/Flickr)

*Znowelizowana ustawa o udostępnianiu informacji gospodarczej zawiera lukę, którą mogą wykorzystać grupy przestępcze wyłudzające kredyty na tak zwane słupy. *

Obawy bankowców budzi przede wszystkim wprowadzenie kategorii dobrego kredytobiorcy, który uzyska w biurze informacji gospodarczej zaświadczenie rzetelności - o ile nie spóźni się ze spłatą raty więcej, niż 59 dni. O luce w przepisach alarmuje _ Dziennik Gazeta Prawna _.

To oznacza, że wystarczy spłacić jedną ratę, by dysponować zaświadczeniem, że nie ma się długów - wyjaśnia rozmówca gazety. Według niego to właśnie z tej możliwości skorzysta zorganizowana przestępczość.

_ - Oni cały czas testują nasz system. Szukają luk. A rozluźniając gorset przepisów, ustawodawca zrobił im wielki prezent _ - podkreśla prawnik związany z dużym polskim bankiem. Do wykorzystywania luk najczęściej służy tak zwany słup - najczęściej bezdomny, który nigdy nie brał kredytów.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ KNF ogranicza: Będzie trudniej o kredyt ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/knf;ogranicza;mozemy;zadluzac;sie;tylko;na;polowe;pensji,188,0,592316.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: kredyty, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, prawo, najważniejsze, wiadmości, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz