Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

RPP pozostawiła stopy bez zmian

0
Podziel się:

Zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę wszystkie stopy procentowe na niezmienionych poziomach oraz utrzymała neutralne nastawienie w swojej polityce./ ISB /

Zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę wszystkie stopy procentowe na niezmienionych poziomach oraz utrzymała neutralne nastawienie w swojej polityce, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w środowym komunikacie. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Zdecydowana większość ekonomistów ankietowanych przez agencję ISB nie oczekiwała zmian parametrów polityki pieniężnej w maju. Niewiadomą pozostawały natomiast dalsze decyzje rady – część ekonomistów spodziewa się cięć jeszcze w pierwszej połowie roku, część już w drugiej.

Podstawowa stopa referencyjna nadal będzie wynosić 5,50%, stopa redyskonta weksli – 6,00%, stopa lombardowa – 7,00%, a stopa oprocentowania lokaty terminowej przyjmowanej przez NBP od banków – 4,00%.

W kwietniu rada dokonała drugiej w tym roku, po marcowej, obniżki stóp procentowych, o 50 pb, ale także, niespodziewanie, zmieniła nastawienie z łagodnego na neutralne.

wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)