Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
stopy
25.05.2005 12:46

RPP pozostawiła stopy bez zmian

Zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę wszystkie stopy procentowe na niezmienionych poziomach oraz utrzymała neutralne nastawienie w swojej polityce./ ISB /

Podziel się
Dodaj komentarz

Zgodnie z oczekiwaniami, Rada Polityki Pieniężnej (RPP) pozostawiła w środę wszystkie stopy procentowe na niezmienionych poziomach oraz utrzymała neutralne nastawienie w swojej polityce, podał Narodowy Bank Polski (NBP) w środowym komunikacie. Konferencja prasowa RPP odbędzie się o godzinie 16:00.

Zdecydowana większość ekonomistów ankietowanych przez agencję ISB nie oczekiwała zmian parametrów polityki pieniężnej w maju. Niewiadomą pozostawały natomiast dalsze decyzje rady – część ekonomistów spodziewa się cięć jeszcze w pierwszej połowie roku, część już w drugiej.

Podstawowa stopa referencyjna nadal będzie wynosić 5,50%, stopa redyskonta weksli – 6,00%, stopa lombardowa – 7,00%, a stopa oprocentowania lokaty terminowej przyjmowanej przez NBP od banków – 4,00%.

W kwietniu rada dokonała drugiej w tym roku, po marcowej, obniżki stóp procentowych, o 50 pb, ale także, niespodziewanie, zmieniła nastawienie z łagodnego na neutralne.

Tagi: stopy, rpp, wiadomości, waluty, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz