Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spokojny poświąteczny handel na złotym. To się jednak zmieni

0
Podziel się:

Sytuacja na rynkach finansowych może odwrócić się o 180 stopni - uważa jeden z ekspertów.

Spokojny poświąteczny handel na złotym. To się jednak zmieni
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)
bFerOSIB

Handel na rynku walutowym przebiegał w spokojnej atmosferze - ocenili dziś analitycy. Dodali, że jutro na rynek napłynie wiele danych, co przełoży się na większą zmienność kursu naszej waluty.

Około godziny 16.30 euro kosztowało 4,18 złotego, a dolar 3,03 złotego. - _ Po świątecznej przerwie rynek walutowy powoli wraca do zwykłej aktywności. Ten powrót jest jednak bardzo powolny _ - ocenił dyrektor działu analiz Admiral Markets Marcin Kiepas.

Zobacz, jak dzisiaj radziła sobie polska waluta w stosunku do dolara i euro Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFerOSID

W jego ocenie, dużo większej aktywności na rodzimym rynku walutowym można oczekiwać już jutro. _ - Wydarzeniem środy na rynkach finansowych, mogących doprowadzić do zwrotu o 180 stopni i nadać im nowej dynamiki, będzie publikacja wstępnych odczytów indeksów PMI obrazujących sytuację ekonomiczną w Chinach, Francji, Niemczech, strefie euro i USA. Dadzą one najświeższy, choć jak uczy doświadczenie, nie najpełniejszy obraz sytuacji w światowej gospodarce _ - wskazał.

Dodał, że potencjalny wpływ na notowania złotego mogą też mieć wyniki zaplanowanej na środę aukcji polskiego długu. _ - Resort finansów zaoferuje do sprzedaży 2- i 5-letnie obligacje o wartości od 6 mld do 10 mld zł. Powinny one sprzedać się na pniu przy dobrych rentownościach, co wesprze zarówno dług, jak i może pomagać złotemu _ - stwierdził analityk.

Diler walutowy z BPH Marek Cherubin ocenił, że bieżący tydzień będzie upływał pod znakiem stabilizacji na rynku walutowym. - _ Wszystko wskazuje na to, że to będzie tydzień stabilizacji. Brakuje nieco bodźców, które mogłyby ruszyć rynkiem. O ruchach na złotym decydować będą przede wszystkim czynniki zewnętrzne. Sytuacja na Ukrainie się uspokoiła, więc to nie powinien być czynnik decydujący. Z krajowych danych należy zwrócić uwagę na odczyt dotyczący sprzedaży detalicznej, który może bardzo nieznacznie ruszyć rynkiem _ - powiedział.

_ - Wobec braku istotnych czynników można założyć, że złoty będzie w najbliższych dniach poruszać się na poziomie 4,19 za euro, z możliwym jednogroszowym odchyleniem w jedną bądź drugą stronę _ - dodał Cherubin.

bFerOSIJ

Dane o sprzedaży detalicznej za marzec GUS poda w czwartek. Rynek spodziewa się, że sprzedaż wzrosła w ujęciu rocznym o 5,3 proc., zaś w ujęciu miesięcznym wzrosła o 14,9 procent.

Porównaj na wykresach waluty, spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bFerOSJe
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)