Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Stopy procentowe w Polsce. Kolejna obniżka już w styczniu?

Adam Glapiński z RPP po serii danych makro za listopad podtrzymał, że opowie się w styczniu 2013 roku za obniżką stóp procentowych o 25 punktów bazowych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(premier.gov.pl)

Adam Glapiński z RPP po serii danych makro za listopad podtrzymał, że opowie się w styczniu 2013 roku za obniżką stóp procentowych o 25 pb, a następnie chce poczekać na wynik marcowej projekcji NBP.

- _ Podtrzymuję swoje stanowisko, w styczniu opowiem się za obniżką stóp o 25 pb i na tym bym zakończył, przynajmniej do marcowej projekcji. Uważam, że wysokość 4 proc., jeśli chodzi o główną stopę, jest na ten moment poziomem właściwym _ - powiedział.

Rada Polityki Pieniężnej do tej pory obniżyła stopy dwukrotnie, w listopadzie i grudniu, za każdym razem po 25 punktów bazowych.

- _ Ostatnie dane makro nie są zaskoczeniem. Osłabienie gospodarcze nadeszło nieco szybciej. Nadal recesja nie jest jednak przewidywana przez żadną projekcję. Dopiero ona zasadniczo by zmieniła sytuację. Co będzie dalej - nic nie wykluczam. Jeśli marcowa projekcja pokaże coś zasadniczo innego niż dotychczas to trzeba się będzie nad tym pochylić _ - powiedział Glapiński.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest decyzja w sprawie stóp procentowych. Zaskoczenie? Sprawdź, czy kredyt w złotym będzie tańszy.
Rosną szanse na tańsze kredyty w złotych Październikowe dane GUS o sprzedaży detalicznej wskazują, że dynamika spożycia prywatnego ulega dalszemu osłabieniu, co uzasadnia kolejne obniżki stóp procentowych.
Tagi: stopy procentowe w polsce, rpp, wiadomości, waluty, wiadmomości, kraj, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz