Notowania

Stopy procentowe w Szwajcarii bez zmian

Główna stopa procentowa w dalszym ciągu znajduje się na rekordowo niskim poziomie 0-0,25 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(philipp4225/iStockphoto)

Bank centralny Szwajcarii pozostawił dziś stopy procentowe bez zmian. Główna stopa w dalszym ciągu znajduje się na rekordowo niskim poziomie 0-0,25 procent.

Zgodna z oczekiwaniami decyzja Narodowego Banku Szwajcarii jak dotąd nie wpłynęła na notowania franka szwajcarskiego, którego kurs w stosunku do złotego utrzymuje się bardzo blisko wczorajszego zamknięcia.

Zobacz dzisiejsze notowania franka szwajcarskiego do złotego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

SNB pozostawił bez zmian limit kursu franka na poziomie 1,20 za euro. Ocenił, że jeśli nadal mocny frank się nie osłabi, pojawią się ryzyka.

Bank oszacował, że w 2012 r. PKB wzrośnie o 1,0 procent. SNB zapowiedział też, że utrzyma wysoką płynność. Dodał, że podejmie dalsze działania, jeśli pojawi się taka konieczność.

Czytaj w Money.pl
Szwajcaria rośnie wolniej. Frank w dół Dobra wiadomość dla posiadaczy kredytów hipotecznych we franku. Szwajcarska waluta zaczęła się osłabiać. Zobacz dlaczego.
Ucierpieli przez franka. Pomogą im Szwajcarzy Szwajcarski rząd postanowił wesprzeć kwotą 2 miliardów franków szwajcarskich (1,74 miliarda euro) przedsiębiorstwa, które ucierpiały na skutek wysokiego kursu franka. Krok taki ma na celu ochronę miejsc pracy - poinformowano w środę w komunikacie.
Raty kredytów we frankach na razie nie wzrosną. Gorzej z euro Polacy zadłużeni w euro zapłacą raty wyższe nawet o sto złotych, bo szef Europejskiego Banku Centralnego Jean Claude Trichet boi się inflacji.
Tagi: stopy procentowe w szwajcarii, stopy procentowe, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, pap, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz