Notowania

Przejdź na
sytuacja na ukrainie
22.09.2014 15:20

Sytuacja na Ukrainie. Ograniczenia w handlu walutą

Decyzję podjął Bank Narodowy po kolejnym spadku wartości hrywny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(marktristan/CC/flickr)

Na Ukrainie wprowadzono ograniczenia w sprzedaży walut. Decyzję podjął Bank Narodowy po kolejnym spadku wartości hrywny. W konsekwencji każdy obywatel Ukrainy będzie mógł kupić dziennie jedynie ok. 220 dolarów, bądź ok. 173 euro.

[Aktualizacja godzina 16:11]

Od dziś Ukraińcy mogą kupić dziennie walutę za równowartość trzech tysięcy hrywien, czyli około 750 złotych. W oficjalnym komunikacie czytamy, że decyzja została podjęta w związku ze _ wzmożonym napięciem w gotówkowym segmencie rynku _.

_ Biorąc pod uwagę zwiększenie napięcia w segmencie gotówkowym rynku walutowego, rozporządzenie przewiduje zmniejszenie sumy gotówki w walutach obcych sprzedawanej jednej osobie dziennie do sumy, która nie przekracza 3 tysięcy hrywien _ - czytamy w komunikacie banku zamieszczonym na Facebooku.

Oznacza to, że obywatel Ukrainy będzie mógł nabyć dziennie ok. 220 dolarów, bądź ok. 173 euro. Bank centralny podkreślił jednocześnie, że ograniczenie to nie dotyczy osób, które spłacają kredyty walutowe.

Dziś dolar pobił kolejne rekordy. Jego kurs sięgnął niemal 15 hrywien, przy czym jeszcze na początku roku wynosił około 8,5 hrywny.

Jednocześnie Bank Narodowy skasował obowiązek sprzedaży całej waluty przelewanej z zagranicy na ukraińskie konta. Teraz będzie wymieniane na hrywny 75 procent wpłaconej sumy.

Taka decyzja ma ułatwić działalność firmom handlującym z zagranicą. Zliberalizowano także przepisy dotyczące pieniędzy przesyłanych za pomocą systemów płatniczych. Waluta nie będzie wymieniana na hrywny.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sytuacja na ukrainie, ukraina, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz