Notowania

umocnienie złotego
22.04.2011 13:01

Waluty na wakacje warto kupić już teraz?

Kto wybiera się na wakacje za granicę może skorzystać z umocnienia złotego i już teraz kupić część potrzebnych euro.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Caballero/CC/Flickr)

Wczorajsza zapowiedź ministra finansów i prezesa NBP dotycząca walki z inflacją oraz wymiany części posiadanych przez rząd euro na na złote spowodowały umocnienie polskiej waluty.

Ekonomista domu maklerskiego TMS Brokers Michał Fronc uważa, że najlepiej rozłożyć kupowanie euro na kilka rat, a zacząć można już teraz: "W nadchodzących tygodniach wartości złotego mogą zaszkodzić głównie złe informacje zza granicy - dodaje Michał Fronc.

Zagrożeniem dla rynku walutowego jest też zbyt duże zadłużenie polskiej gospodarki. Mchał Fronc podkreśla, że istnieje ryzyko, że dane o imporcie są niedoszacowane. Gdyby tak się stalo - Produkt Krajowy Brutto byłby niższy niż spodziewany, co zwiększyłoby niebezpieczeństwo przekroczenia poziomu 55 procent długu publicznego w relacji do PKB.

W takim razie rząd byłby zmuszony do wprowadzenia radykalnych oszczędności.
Na ryku międzybankowym za euro trzeba płacić 3 złote 95 groszy, za dolara 2 złote 71 groszy, a za franka szwajcarskiego 3 złote 6 groszy.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/153/t137881.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/belka;zapowiada;interwencje;zloty;zareagowal,208,0,816592.html) Belka zapowiada interwencję. Złoty zareagował Przez dwa lata NBP może wymienić na rynku walutowym nawet 30 mld euro. To środki pochodzące z UE.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/112/t94064.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/problemy;grecji;oslabia;zlotego,118,0,814198.html) Problemy Grecji osłabią złotego? Członek Rady Polityki Pieniężnej Elżbieta Chojna-Duch uważa, że dobra sytuacja gospodarcza Polski obroni rodzimą walutę przez zawirowaniami.
Tagi: umocnienie złotego, euro, kraj, wiadomości, waluty, wiadmomości, gospodarka, pieniądze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz